Чехія з січня 2026 року посилює правила прийому мігрантів і надання притулку

"Президент Чехії Петр Павел підписав законодавчу поправку, що посилює правила прийому мігрантів і надання притулку. Нововведення набудуть чинності з 2026 року. Очікується, що одночасно з введенням більш жорстких критеріїв розгляду заяв прискориться весь процес надання міжнародного захисту і буде поставлений заслін зловживанням", - повідомляє 21 серпня Чеське радіо.

Зазначається, що коригування законодавства також має на меті поліпшення контролю за переміщенням прохачів притулку і мігрантів по країні. Проект заснований на міграційному пакті Європейського Союзу і відповідає заходам, прийнятим іншими державами-членами, які прагнуть обмежити нелегальну міграцію.

Поправка передбачає можливість анулювання або непродовження документів на перебування в країні іноземця, який тричі протягом року вчинив правопорушення, зафіксовані в кримінальному реєстрі.

"Також змінено закон, прийнятий на тлі припливу в країну великої кількості українських біженців. Держава зможе і надалі відхиляти заяви на надання тимчасового захисту від тих біженців з України, які мають або мали цей статус в іншій країні Євросоюзу. Новою можливістю припинити видачу статусу тимчасового захисту стане повідомлення, яке МВС подасть Європейській комісії про те, що існує ризик вичерпання можливостей з управління наслідками масового припливу біженців. У проекті також зазначено, що, якщо іноземець був висланий з країни, він більше не зможе подати клопотання про надання притулку", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, українців у Чехії хвалять за працездатність і дорікають за готовність працювати за менші гроші.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
20.11.2025
16:05

Житлова програма єОселя для ВПО та мешканців прифронтових територій: нові можливості та пільги

Восени 2025 року уряд суттєво модернізував програму єОселя, зробивши її більш доступною саме для внутрішньо переміщених осіб та мешканців прифронтових територій.
Світ
19.11.2025
15:24

«Якщо Єрмак не піде...». Російські ЗМІ про Україну

...Якщо Єрмак не піде, Арахамія спонукає частину депутатів до виходу з фракції, «Слуга народу» втратить більшість, кабінет Юлії Свириденко автоматично піде у відставку і відкриється можливість для створення «уряду національного порятунку»...
Світ
17.11.2025
19:00

Чим Орбан «купує» угорців, і до чого тут Україна

Осідлавши «мирний» порядок денний, ФІДЕС переконала більшість угорців, що вона за мир, а опозиція намагається втягнути Угорщину у війну. Не скупився Орбан і на щедрі соціальні обіцянки.
Всі статті