Чехія підтримує використання Україною західної зброї для ударів по РФ. Шмигаль сьогодні буде в Празі

Чехія підтримує заклик генсека НАТО про використання Україною західної зброї для нанесення ударів по території РФ. Про це заявив чеський прем'єр-міністр Петр Фіала, назвавши цю позицію "просто логічною" і тим самим висловивши солідарність із висловленою раніше думкою Єнса Столтенберга, - повідомляє Телеграм-канал "DW Главное" з посиланням на агентство dpa.

"Як країна, що зазнала нападу, Україна, безумовно, має повне право використовувати всі засоби оборони", - заявив Фіала.

Зазначається, що подальша військова підтримка України стане темою сьогоднішньої робочої вечері в Празі, на яку Фіала, крім представників низки країн-партнерів НАТО, запросив також прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

"Серед очікуваних гостей - президент Польщі Анджей Дуда, прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен і прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. За словами Фіали, переговори в Празі будуть присвячені усуненню перешкод, що залишилися для поставок західної зброї, та їхній кращій координації. Чехія очолює ініціативу щодо закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України у країн, які не входять до ЄС", - вказується в повідомленні.

"Чеське радіо" повідомляє, що на зустрічі будуть також присутні прем'єр-міністр Латвії Евіка Сіліня і представники США.

"Переговори стосуватимуться чеської ініціативи у сфері військової допомоги Україні, протиповітряної оборони України та європейського співробітництва в оборонній промисловості", - вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, майже мільярд євро у 2024 році та 30 літаків F-16 до 2028 року: Україна та Бельгія уклали безпекову угоду.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті