Чехія підтримує використання Україною західної зброї для ударів по РФ. Шмигаль сьогодні буде в Празі

Чехія підтримує заклик генсека НАТО про використання Україною західної зброї для нанесення ударів по території РФ. Про це заявив чеський прем'єр-міністр Петр Фіала, назвавши цю позицію "просто логічною" і тим самим висловивши солідарність із висловленою раніше думкою Єнса Столтенберга, - повідомляє Телеграм-канал "DW Главное" з посиланням на агентство dpa.

"Як країна, що зазнала нападу, Україна, безумовно, має повне право використовувати всі засоби оборони", - заявив Фіала.

Зазначається, що подальша військова підтримка України стане темою сьогоднішньої робочої вечері в Празі, на яку Фіала, крім представників низки країн-партнерів НАТО, запросив також прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

"Серед очікуваних гостей - президент Польщі Анджей Дуда, прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен і прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. За словами Фіали, переговори в Празі будуть присвячені усуненню перешкод, що залишилися для поставок західної зброї, та їхній кращій координації. Чехія очолює ініціативу щодо закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів для України у країн, які не входять до ЄС", - вказується в повідомленні.

"Чеське радіо" повідомляє, що на зустрічі будуть також присутні прем'єр-міністр Латвії Евіка Сіліня і представники США.

"Переговори стосуватимуться чеської ініціативи у сфері військової допомоги Україні, протиповітряної оборони України та європейського співробітництва в оборонній промисловості", - вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, майже мільярд євро у 2024 році та 30 літаків F-16 до 2028 року: Україна та Бельгія уклали безпекову угоду.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті