Чехія організувала саміт щодо потреб України у зброї

У Чехії провели широку робочу зустріч лідерів декількох держав, на якій обговорили потреби України у зброї. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль 28 травня.

"Прибули в Прагу на запрошення прем'єр-міністра Чехії Петра Фіали для участі в широкій робочій зустрічі щодо потреб України спільно з лідерами Польщі, Латвії, Данії, Нідерландів, представника США", - розповів глава українського уряду.

Шмигаль зазначив, що на двосторонній зустрічі з Фіалою обговорили реалізацію артилерійської ініціативи, на яку зібрали вже понад 1,6 млрд євро, а також використання західної зброї на території РФ.

"Для нас важливо, аби боєприпаси надходили вчасно, системно та згідно з графіком уже з червня. Проговорили також можливість використання зброї партнерів для захисту на території агресора. Вдячний пану прем'єр-міністру за підтримку в цьому питанні", - додав прем'єр-міністр.

Також лідери обговорили спільні виробництва у сфері оборонно-промислового комплексу, об'єднання зусиль щодо посилення тиску на Росію.

"Санкції, конфіскація російських активів, формула миру, актуальні питання співпраці", - додав Шмигаль.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті