Бюрократія Литви збільшує українські втрати на фронті: тисячі обіцяних дронів досі не отримані

Тисячі обіцяних Литвою Україні безпілотників досі залишаються на складах, хоча мали надійти ще наприкінці 2024 року. Як пише lrt.lt, литовські політики звинувачують бюрократичні процеси.

"У нас є інформація, що ми доставили безпілотники — деякі в жовтні, деякі в листопаді, і ми поки не маємо інформації, що дрони вже в Україні", — пояснює керівник компанії-виробника дронів RSI Europe Томас Мілашаускас.

Колишній міністр національної оборони Лаурінас Кашчюнас каже - щоб товар дійшов до кінцевого пункту, необхідно пройти 6 кроків.

«Бюрократія така, що є склади, оборонне агентство має це формально передати армії, Уряд має прийняти рішення передати це Україні, потім Україна має це транспортувати». Це означає, що ви повинні навмисно рухатися якомога швидше під час кожного кроку. Шкода очевидна – в Україні не вистачає безпілотників, мільйонний дефіцит, і якщо безпілотників немає в руках солдатів, значить, вони втрачені – Україна несе більші втрати, ніж мала б», - розповідає Кашчюнас.

У Міністерстві національної оборони кажуть, що закуплені у литовських виробників безпілотники найближчим часом будуть доставлені в Україну. Також стверджують, що ланцюг вже скорочують, постанову Уряду ухвалили цього тижня.

«Він передбачає, що рішення про передачу державного майна, якщо воно придбане для потреб іншої держави за кошти, виділені на ці цілі Урядом, не потребуватиме перегляду Урядом, а розпорядник цього майна вміти це робити. Відтепер ми розпочнемо передачу активів Україні відповідно до цих змінених процедур», – запевняють у повідомленні міністерства.

Як повідомляли раніше, Шольц заблокував новий пакет військової допомоги Україні на €3 млрд.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті