Буданов: У ФСБ є завдання ліквідувати Пригожина

Після спроби збройного заколоту в росії ФСБ отримала завдання ліквідувати його організатора, власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина. Про це в інтерв’ю американському журналісту Говарду Альтману повідомив начальник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Кирило Буданов, пише Телеграм-канал відомства 30 червня.

"Ми знаємо, що завдання вбити Пригожина доручили ФСБ. Чи будуть вони успішними в цьому? Час покаже. Так чи інакше, всі потенційні замахи на вбивство не будуть швидкими, – сказав Буданов. – Їм знадобиться певний час, щоб розробити відповідні підходи і досягти етапу, коли вони будуть готові до масштабної операції. Але я хотів би підкреслити, що це велике відкрите питання. Чи вдасться їм це здійснити? Чи наважаться вони виконати цей наказ?"

Буданов також підтвердив, що про наміри здійснити подібні дії всередині росії для української воєнної розвідки було відомо давно.

"Ми не можемо говорити про їхній серйозний вплив на війну росії проти України, оскільки усі ці події тривали дуже короткий період часу. Утім була завдана певна шкода військово-космічним силам РФ. По-друге, ми не очікуємо появи ПВК "Вагнер" в Україні як окремого суб'єкта, який виконує власні операції. І я вважаю, що цей фактор для нас доволі важливий", – зазначив начальник ГУР, нагадавши, що найманці "Вагнера" проявили себе більш потужною бойовою силою, на відміну від регулярної армії  держави-агресора.

Буданов уточнив, що внаслідок короткого бунту Пригожина було знищено 8 російських військових авіасуден, зокрема повітряний захищений командний пункт на базі літака ІЛ-22 М.

Він також описав свої власні відчуття від новини про початок пригожинського бунту: "Будь-які дії, спрямовані на дестабілізацію всередині росії, корисні для України, тому в мене був хороший настрій".

Раніше повідомлялось, що Буданов впевнений: "вагнерівці" більше не воюватимуть в Україні.

Статті

Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Луганськ
20.05.2024
14:53

Чому досвід психіатрів Луганщини вивчають колеги з країн НАТО

...Після війни в Україні буде близько 5 мільйонів комбатантів, які потребуватимуть послуг з психіатрії та психосоціальної підтримки.
Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Всі статті