Британія вже поставила до України 10 САУ AS90, ще шість будуть відправлені найближчими тижнями

Уряд Великої Британії має намір перевиконати своє зобов'язання із постачання 12 самохідних артилерійських установок AS90 протягом 100 днів із моменту вступу на посаду, і зараз планується постачання до України 16 одиниць. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на британський уряд.

Як повідомляється, загалом 16 одиниць буде поставлено, причому вже 10, а ще шість буде поставлено найближчими тижнями.

“Артилерія відіграє життєво важливу роль у забезпеченні прикриття українських військ та знищенні ключових російських цілей”, - йдеться у повідомленні.

В уряді нагадали, що Велика Британія зобов'язалася виділяти 3 мільярди фунтів стерлінгів на рік на військову підтримку України до 2030/31 року і доти, доки це буде потрібно.

Уряд також оголосив про створення нового спільного відділу Міноборони та FCDO Ukraine, який очолює міністр закордонних справ Девід Леммі та міністр оборони Джон Хілі, який інтегруватиме експертні знання і допоможе напрацювати новий загальнодержавний підхід щодо України.

Поряд із цим Міністерство оборони створює нову пряму кіберпрограму, яка допоможе підвищити кіберстійкість Великої Британії з різними вимогами до відбору та базової підготовки.

Нагадаємо, раніше міністр оборони Рустем Умєров заявив, що Україна на 80% залежна від допомоги партнерів. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Всі статті