Британія висловила сумнів у тому, що російські "Кинджали" справді є гіперзвуковими ракетами

У Великій Британії відмовилися вважати "кинджали" гіперзвуковою ракетою. Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на The Times.

Як зазначає видання, представляючи у 2018 р. ракету Х-47M2 "Кинджал", російський диктатор путін назвав її першою у світі маневруючою гіперзвуковою ракетою. Але її практичне застосування — на війні в Україні — змусило вже другу країну засумніватися не лише в ефективності "Кинджала", а й просто в праві називатися гіперзвуковою ракетою.

За інформацією видання, найбільше західних фахівців непокоять такі ракети наземного, повітряного та морського базування, які розробляє Китай, а не росія. Китай — єдина країна, яка успішно поставила на озброєння ракети, які відповідають вимогам за швидкістю 5М, сказав представник британської військової розвідки на брифінгу розвитку гіперзвукової зброї, зазначає The Times.

Аналіз застосування "кинджалів" в Україні змусив сумніватися у них і лідерів гіперзвукових перегонів — китайців. Фактично Х-47M2 – "версія тактичної балістичної ракети наземного базування "Іскандер", що лише запускається з літака". 

"Кинджал" практично не може маневрувати на надзвукових швидкостях, а "його здатність планувати в атмосфері на далеких відстанях не виправдовує очікувань"; його маневреність "не можна порівняти з маневреністю реальної гіперзвукової ракети", - такі оцінки дають експерти у військових журналах, публікації яких схвалюються на рівні Компартії та Національно-визвольної армії КНР.

Хоча путін стверджував, що "Кинджал" не має аналогів і здатний подолати навіть перспективні системи ПРО, в Україні його навчилися збивати за допомогою розроблених у 1970-х роках. американських систем Patriot 

Траєкторія, якою він рухається, робить його вразливим для таких систем ППО, підтверджують китайські експерти, вважаючи, що ці ракети не здатні суттєво змінити ситуацію на полі бою.

Нагадаємо, піротехніки показали, як вилучили і знищили бойову частину ракети Х-101, що атакувала вранці Київ.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті