Бразилія відмовилася гарантувати путіну, що його не заарештують на саміті G20

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що запросить путіна на зустріч "Великої двадцятки" у 2024 році, але не гарантує, що російського президента там не заарештують. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на видання G1.

"Поїде Путін чи ні, його запросять [на G20 до Бразилії]. Це його справа, він має враховувати наслідки. Це не мені вирішувати", - сказав Лула да Сілва, додавши, що рішення про те, заарештовувати путіна чи ні, ухвалюватиме суд, а не сам Сілва як президент республіки.

У повідомленні нагадується, що у вересні 2023 року Лула да Сілва спочатку пообіцяв, що путіна не заарештують у разі його візиту до країни, але вже наступного дня відмовився від своїх слів, сказавши журналістам, що не йому вирішувати, чи заарештовувати російського президента: "Якщо Путін захоче долучитися [до саміту], це вирішуватиме судова система, а не мій уряд".

Як відомо, у березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна, а також омбудсменки РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у депортації дітей з окупованих територій України до РФ. Після цього путін не поїхав на саміт БРІКС у ПАР, яка, як і Бразилія, ратифікувала Римський статут, а отже, має виконувати рішення МКС.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті