Боятися їх нічого: Лукашенко розповів, як не дав "мочити" "вагнерівців" і навіщо покликав їх до Білорусі

Білоруський диктатор Лукашенко заявив, що просив путіна не поспішати з жорсткими заходами проти заколотників "Вагнера", і вважає, що досвід ПВК "Вагнер" може бути корисний його силовикам. Про це Лукашенко сказав на зустрічі з міністром оборони Білорусії Віктором Хреніним у Мінську, - цитати якого наводять росЗМІ і БелТА.

"Зараз багато розмов і балачок: "Вагнер, Вагнер, Вагнер". Люди не розуміють, що і ми прагматично до цього підходимо. Якщо їхні командири приїдуть до нас і допоможуть нам... Досвід. Слухай, вони на передовій - штурмові загони. Розкажуть нам, що зараз важливо", - сказав Лукашенко

"Ось мені Путін востаннє сказав: контрбатарейна боротьба, без цього неможливо. Безпілотники. Вони через це пройшли", - продовжив диктатор.

"Вони (вагнерівці - прим.) розкажуть про зброю: яка добре працювала, яка ні. І тактика, і озброєння, і як наступати, як оборонятися. Це безцінно. Ось це нам від вагнерівців треба взяти", - сказав Лукашенко.

"Боятися їх нема чого. Ми ж вухо гостро тримаємо", - підсумував президент Білорусії.

"Учора вранці я ухвалив рішення, що настав час на цю тему (заколоту "Вагнера" - прим.) щось сказати (природно, не все), до того ж чесно, відкрито, нічого не приховуючи. Підштовхнуло мене до цього якраз те, що в ЗМІ, особливо Росії", - заявив Лукашенко, якого також цитує близький до прес-служби президента телеграм-канал "Пул Первого".

"Білоруси - молодці. Я, відверто кажучи, попросив прессекретаря обдзвонити керівництво основних наших ЗМІ і попросити, щоб вони не топталися на цій темі. Радіти нічому", - продовжив Лукашенко.

"Але в Росії, як завжди, завжди так буває, з'явилися ура-патріоти... які почали вити і кричати, засуджувати Путіна, вимагати від нього не припиняти кримінальні справи, ловити, мочити, саджати. Ось це те, від чого я хотів би застерегти і нас, і російське суспільство", - заявив він.

"Матвієнко виявилася мужньою, Володін, патріарх, кілька людей - і все. А після бійки руками ми вміємо махати, ох як вміємо, і радити: "Мочити, мочити і мочити". Слухайте, ну є кого мочити, особливо знаєте де. Є кого саджати там, де це потрібно", - сказав Лукашенко.

"Ось це мене підштовхнуло до того, що я маю сказати кілька слів про ситуацію, яка розвивалася в п'ятницю і в суботу, оскільки був занурений, як ви знаєте, у ці події повністю", - пояснив диктатор.

Лукашенко також заявив, що під час спроби заколоту закликав президента Росії не поспішати з прийняттям жорстких заходів.

"Найнебезпечніше, як я зрозумів, - це не в тому, яка вона була, ситуація, а як вона могла розвиватися і її наслідки. Це було найнебезпечніше. Я також зрозумів: ухвалено жорстоке рішення (воно і прозвучало підтекстом у виступі Путіна) - мочити. Я запропонував Путіну не поспішати. Давай, кажу, поговоримо з Пригожиним, з його командирами", - розповів Лукашенко.

Як повідомлялося, російський диктатор путін під час зустрічі з військовослужбовцями в Кремлі заявив, що утримання ПВК "Вагнер" повністю забезпечувалося державою.

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті