Боятися їх нічого: Лукашенко розповів, як не дав "мочити" "вагнерівців" і навіщо покликав їх до Білорусі

Білоруський диктатор Лукашенко заявив, що просив путіна не поспішати з жорсткими заходами проти заколотників "Вагнера", і вважає, що досвід ПВК "Вагнер" може бути корисний його силовикам. Про це Лукашенко сказав на зустрічі з міністром оборони Білорусії Віктором Хреніним у Мінську, - цитати якого наводять росЗМІ і БелТА.

"Зараз багато розмов і балачок: "Вагнер, Вагнер, Вагнер". Люди не розуміють, що і ми прагматично до цього підходимо. Якщо їхні командири приїдуть до нас і допоможуть нам... Досвід. Слухай, вони на передовій - штурмові загони. Розкажуть нам, що зараз важливо", - сказав Лукашенко

"Ось мені Путін востаннє сказав: контрбатарейна боротьба, без цього неможливо. Безпілотники. Вони через це пройшли", - продовжив диктатор.

"Вони (вагнерівці - прим.) розкажуть про зброю: яка добре працювала, яка ні. І тактика, і озброєння, і як наступати, як оборонятися. Це безцінно. Ось це нам від вагнерівців треба взяти", - сказав Лукашенко.

"Боятися їх нема чого. Ми ж вухо гостро тримаємо", - підсумував президент Білорусії.

"Учора вранці я ухвалив рішення, що настав час на цю тему (заколоту "Вагнера" - прим.) щось сказати (природно, не все), до того ж чесно, відкрито, нічого не приховуючи. Підштовхнуло мене до цього якраз те, що в ЗМІ, особливо Росії", - заявив Лукашенко, якого також цитує близький до прес-служби президента телеграм-канал "Пул Первого".

"Білоруси - молодці. Я, відверто кажучи, попросив прессекретаря обдзвонити керівництво основних наших ЗМІ і попросити, щоб вони не топталися на цій темі. Радіти нічому", - продовжив Лукашенко.

"Але в Росії, як завжди, завжди так буває, з'явилися ура-патріоти... які почали вити і кричати, засуджувати Путіна, вимагати від нього не припиняти кримінальні справи, ловити, мочити, саджати. Ось це те, від чого я хотів би застерегти і нас, і російське суспільство", - заявив він.

"Матвієнко виявилася мужньою, Володін, патріарх, кілька людей - і все. А після бійки руками ми вміємо махати, ох як вміємо, і радити: "Мочити, мочити і мочити". Слухайте, ну є кого мочити, особливо знаєте де. Є кого саджати там, де це потрібно", - сказав Лукашенко.

"Ось це мене підштовхнуло до того, що я маю сказати кілька слів про ситуацію, яка розвивалася в п'ятницю і в суботу, оскільки був занурений, як ви знаєте, у ці події повністю", - пояснив диктатор.

Лукашенко також заявив, що під час спроби заколоту закликав президента Росії не поспішати з прийняттям жорстких заходів.

"Найнебезпечніше, як я зрозумів, - це не в тому, яка вона була, ситуація, а як вона могла розвиватися і її наслідки. Це було найнебезпечніше. Я також зрозумів: ухвалено жорстоке рішення (воно і прозвучало підтекстом у виступі Путіна) - мочити. Я запропонував Путіну не поспішати. Давай, кажу, поговоримо з Пригожиним, з його командирами", - розповів Лукашенко.

Як повідомлялося, російський диктатор путін під час зустрічі з військовослужбовцями в Кремлі заявив, що утримання ПВК "Вагнер" повністю забезпечувалося державою.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті