Борис Акунін заявив, що ніколи не приїде в Україну. Тому що після російської агресії йому соромно дивитися в очі українцям 

"В якомусь інтерв'ю я сказав, що Росія – остання країна на світі, де я хотів би опинитися. Так ось Україна – передостання. Туди я теж ніколи не поїду, навіть після того, як війна закінчиться. Тому що дивитися українцям в очі після того, що сталося, я не зможу, незважаючи на всі мої антивоєнні декларації, які, загалом, є марним струшуванням повітря", – написав відомий письменник Борис Акунін на своїй сторінці у Facebook.

Він спокійно ставиться до рішення київської влади знести пам'ятники Булгакову і Ахматовій і перейменувати вулиці, названі на честь діячів російської культури. "Те, що відбувається між росіянами і українцями останні чотири роки, набагато страшніше за бронзові камені. Ну, зносять і зносять. Їхня справа. Нехай українці живуть, як хочуть, читають або не читають будь-яких авторів, аби співвітчизники-росіяни перестали їх мучити і вбивати", - заявляє письменник. 

Борис Акунін впевнений, що дороги країни-агресора і України "розійшлися і назад не зійдуться.

Борис Акунін (Григорій Чхартишвілі) відомий не тільки як автор історичних бестселерів, але і як активний критик режиму Путіна і агресивної політики Кремля. Путінський режим вніс його до списку «іноземних агентів» і оголосив у розшук. У липні 2025 року військовим судом у Москві він «за екстремізм» був заочно засуджений до 14 років колонії суворого режиму.

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Світ
02.02.2026
18:29

“Зараз головна проблема – це сама кількість російських дронів”. Західні медіа про Україну і війну

Лише шість відсотків заявили, що надавали допомогу учасникам “спеціальної військової операції” Росії. Ілля Костюков, політичний активіст і адвокат з Бєлгорода, каже, що багато солдатів просять його допомогти їм розірвати військові контракти...
Всі статті