Болгарія не має наміру вести переговори про нові контракти з російським "Газпромом"

Болгарія не має наміру вести переговори щодо нових контрактів із російським "Газпромом". Про це заявив віце-прем'єр з економічної політики Христо Алексієв, - пише LIGA.net з посиланням на прес-службу болгарського уряду.

Як зазначається, Європейська комісія підтримає Болгарію у переговорах із новими постачальниками природного газу в рамках енергетичної платформи ЄС щодо диверсифікації енергетики для країн південно-східної Європи.

"Це також стосується терміналів зрідженого природного газу, що проходять через Грецію та Туреччину", – повідомили у болгарському уряді і додали, що ці країни висловили готовність підтримати Болгарію.

Віце-прем'єр Алексієв підкреслив, що уряд Болгарії не має наміру вести переговори про нові короткострокові, середньострокові або довгострокові контракти з "Газпромом", але тільки хоче отримати від нього обсяги газу в рамках вже чинного контракту.

Наприкінці березня 2022 року міністр фінансів Болгарії Василєв сказав, що країна не продовжуватиме контракт на купівлю російського газу, який спливає 31 грудня. 27 квітня "Газпром" перекрив Болгарії газ. На початку червня Василєв заявив, що Софія більше "ніколи" не вестиме переговори з "Газпромом", а вже в серпні Болгарія заговорила про відновлення постачань.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті