Близько 500 мешканців Запоріжжя заявили про пошкоджене житло після нічного удару по місту

Понад півтисячі мешканців Запоріжжя, житло яких понівечено ударами ворога сьогодні вночі, звернулися по допомогу до місцевої влади. Про це повідомила секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко у Телеграм 25 вересня. 

"Роботи з ліквідації наслідків нічного обстрілу тривають. Масштаби великі. ...Постраждалі мешканці та ті, хто долучився до розбору завалів, мають змогу відпочити, випити гарячі напої та отримати першу допомогу в муніципальних автобусах поруч із місцями прильотів", - сказано в повідомленні. 

До розбору завалів після нічного удару по Запоріжжю долучились не лише працівники комунальних служб (цу кількадесят працівників), а й інші мешканці.

За словами Харченко, станом на 10:00 понад півтисячі мешканців міста, житло яких понівечено ударами ворога, було зареєстровано службами міста. Найбільше пошкодженого житла у Вознесенівському районі Запоріжжя. Обстеження та реєстрація пошкоджень в квартирах та приватних будинках тривають.

Уточнюється, що серед тих, чиє житло понівечив ворог і люди пільгових категорій. Для них діє програма надання фінансової підтримки мешканцям м. Запоріжжя, житло яких було пошкоджено в наслідок ракетного обстрілу. Розмір одноразової допомоги - 15 тисяч гривень. Передбачено також щомісячну фінансову допомогу для оренди житла у розмірі 10 тисяч грн для тих, хто не зможе повернутися у власну оселю.

Харченко також зазначила, що допомогу місту у відбудові надають представники міжнародних благодійних організацій та громадських об'єднань: "Проліска", "Артак", "Сонце Юа", "Посмішка ЮА", Товариство червоного хреста України, "Карітас", "єПраво на захист" та "Добробат".

Раніше повідомлялось, що росіяни 23 вересня ввечері вдарили по Запоріжжю: вбито одну людину і двох поранено.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.03.2026
13:13

Пушилін приїхав до Путіна на уклін і запросив відставних окупантів з усієї Росії переселятися на Донбас. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін з’їздив до Москви, що називається, «за ярликом». У Кремлі він улесливо дякував Путіну за допомогу «федерального центру». Російський диктатор, у свою чергу, хвалив Пушиліна за «мудре керівництво» окупованим...
Країна
12.03.2026
12:00

Примусова евакуація: що передбачає новий закон і чому його критикують правозахисники

Йдеться не лише про випадки відмови від евакуації. Норма може застосовуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, якщо батьки не ходять із дитиною до укриття або залишають її саму вдома.
Світ
11.03.2026
13:34

«Росія - єдина країна, що має реальний досвід відбиття таких атак». Російські ЗМІ про Україну

"У Києва цього досвіду немає, але є специфічна база знань, яку він перетворив на предмет торгу. Україна активно поширює практики застосування технологій, не гребуючи зв'язками з наркокартелями і сумнівними посередниками".
Всі статті