Більше половини українців планують витратити на святковий шопінг до 5 тис. грн - дослідження

"Кількість тих, хто планує різдвяний та новорічний шопінг, за рік зросла з 65% до 75%. Все більше українців також обирають домашній формат святкування – 68% проти 54% у 2024 році", - про це свідчать дані дослідження Deloitte Ukraine "Святковий шопінг 2025".

"Цьогоріч ми бачимо, що підготовка до свят стає більш зваженою та передбачливою: українці планують покупки раніше, обережніше підходять до витрат і частіше обирають те, що має особисте значення для них і їхніх близьких. Для 51% опитаних процес підготовки подарунків залишається приємним ритуалом, а не стресом. Такі звичні турботи допомагають нам сьогодні підтримувати себе й тих, хто поруч", – зазначає лідер напряму ритейлу та оптової дистрибуції Deloitte Ukraine Олександр Ямпольський.

Проте, згідно із результатами дослідження, все більше українців також обирають домашній формат святкування – 68% проти 54% у 2024 році. Дедалі більше українців починають святковий шопінг завчасно: 18% – ще до грудня, тоді як основний період покупок припадає на 1-24 грудня (62%).

Вже четвертий рік поспіль українці не збільшують витрати: 46% готові виділити на шопінг не більше чверті місячного доходу, а 54% планують вкластися у 1 - 5 тис. грн, а святкові покупки зосереджують навколо родини (88%) та друзів (40%). Водночас молодь частіше відходить від традиційного сценарію: 49% купують подарунки для себе.

Найчастіше українці роблять святкові покупки у великих і середніх мережах супермаркетів (43%), онлайн-магазини стабільно посідають друге місце (27%), а косметичні магазини (21%) залишаються популярними завдяки попиту на подарунки "для себе і близьких".

Найпопулярніші інструменти для вибору подарунків – вішлісти (46%), сервіси порівняння цін (54%) і онлайн-відгуки (50%). Рекомендації інфлюенсерів відіграють значно меншу роль – на них орієнтуються лише 9-10% опитаних. І лише 10% респондентів вважають, що наявність ШІ-асистента на онлайн-платформах рітейлерів полегшила б підбір святкових подарунків.

Підкреслюється, що покупців найбільше засмучує відсутність товарів у наявності (27%), надмірна реклама (22%), а також незручні фільтри пошуку (14%).

Разом з тим, 64% українців планують спрямувати частину святкового бюджету на благодійність, і 8 з 10 підтримують насамперед українських захисників на передовій.

"Святкові звички українців відображають не лише споживчі тренди, а й глибші внутрішні зміни. Те, як люди дарують, святкують і шукають радість, сьогодні є важливою частиною їхньої емоційної стійкості. Навіть під час війни українці залишаються спільнотою, яка допомагає, ділиться й створює атмосферу свята одне для одного", – підсумував Ямпольський.

Дослідження проводилось за допомогою багатоступеневої стратифікованої вибірки, яка представляє населення України за статтю, віком, розміром населеного пункту та видом зайнятості. Збір даних здійснювався шляхом онлайн-опитування за квотованою вибіркою, що відповідає соціально-демографічному портрету населення України. Загалом в опитуванні взяли участь понад 1 тис. респондентів.

Як повідомлялося, 87% українців підтримують мовну політику «лагідної українізації».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
23.08.2026
15:00

І прапор вам у збрую — свято для самотнього віслюка. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу знайшли черговий привід нагадати жителям «ДНР» і «ЛНР», що дванадцять років тому в їхньому житті сталася дуже важлива подія – було зроблено перший крок до повернення в «рідну гавань», а тепер вони є...
Луганськ
20.08.2026
11:14

Громада Луганщини, територія якої повністю знищена. Як працює й гуртується спільнота Попасної

"Загальна кількість населення Попаснянської міської територіальної громади до повномасштабного вторгнення РФ на територію України становила 24600 осіб. Зараз на окупованій території Попаснянської громади залишилось близько 250 осіб".
Світ
19.08.2026
09:50

«Російському ведмедю варто було б якнайшвидше вийти з українського конфлікту». Російські ЗМІ про Україну

...Для його завершення можна йти на певні поступки Заходу, тільки вони не повинні зачіпати наші стратегічні інтереси. З Китаєм, на мій погляд, у нас зараз спільного більше, ніж з Україною, і псувати відносини зі Сходом нам зовсім не на руку.
Всі статті