Більше 70% жителів ЄС підтримують економічні санкції проти російського уряду - Єврокомісія

87% європейців виступають за те, аби й надалі надавати гуманітарну допомогу українцям в умовах війни з РФ. Про це свідчать дані опитування, проведене Єврокомісією, повідомляє "Громадське".

Як зазначається, водночас 71% європейців підтримують економічні санкції проти російського уряду, компаній та приватних осіб. Ще 68% опитаних громадян ЄС згодні з наданням фінансової підтримки Україні.

Більшість респондентів також заявили, що схвалюють надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС, а 58% згодні на те, аби ЄС фінансував закупівлю та постачання військового обладнання в Україну.

Війну в Україні вважають найважливішою проблемою на рівні ЄС 31% респондентів. Іншими важливими викликами називають імміграцію (28%) і міжнародну ситуацію (22%).

Також 76% європейських респондентів вважають, що повномасштабне вторгнення росії в Україну є загрозою для безпеки ЄС.

Як повідомлялося, США можуть зняти санкції з Росії заради мирної угоди з Україною, проте російський експорт енергоносіїв буде обкладено збором, який направлять на відбудову.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.12.2025
09:00

Фінський досвід та уроки для України

Війну РФ проти України часто порівнюють із «Зимовою війною». Аналогій та паралелей справді багато. Але, хоча історія повторюється, вона ніколи не повторюється один до одного.
Донецьк
17.12.2025
22:10

Життя після шахти: як гірники Донеччини шукають себе після втрати копалень

«Я ледь зводив кінці з кінцями. Майже всі гроші уходили на оренду та продукти. Через це почались непорозуміння з дружиною. На жаль наша родина не витримала таких випробувань. Ми розстались..."
Світ
17.12.2025
12:03

«Прямо зараз потрібно кинути всі сили, щоб душити ворога». Російські ЗМІ про Україну

«Ми вже спостерігали, як адміністрація Дональда Трампа, зберігаючи загальну лінію на бажання припинити український конфлікт, змінювала переговорну позицію на протилежну. Київ розраховує, що спроба американської адміністрації натиснути на українську...
Всі статті