Більше 4 тисяч компаній відкрили 14 українців за останні чотири роки - Опендатабот

Понад 4 тисячі компаній заснували 14 українців за останні чотири роки за даними Єдиного державного реєстру (ЄДР). На кожного з цих серійних підприємців припадає понад 100 компаній. Про це повідомляє Опендатабот.

"4003 компанії були створені 14 масовими засновниками в Україні за останні чотири роки. Масовими засновниками Опендатабот вважає фізичних та юридичних осіб, на яких відкрито 100+ компаній. Варто зазначити, що на одну компанію може припадати більше одного масового засновника, а з часом компанії можуть змінювати засновників", - зазначають аналітики.

Рекордну кількість компаній створив Ільницький Віталій Павлович — 1399 бізнесів від початку 2020 року. Варто зазначити, що цей бізнесмен впевнено підтримує своє лідерство й цьогоріч. Від початку року він відкриває приблизно 3-4 компанії на день: 507 компаній за пʼять місяців.

На другому місці Секо Сергій Олександрович — за даними ЄДР, він є засновником 810 компаній. Замикає трійку серійних підприємців Третяк Віталій Валентинович: 436 компаній за останні 4 роки. 

Майже половина масових засновників реєструють компанії у Києві — 1766 бізнесів або 44,1% від загальної кількості. Запитаними серед серійних підприємців також є  Львівщина (8,4%), Київщина (7,6%), Одещина (5.8%) та Дніпропетровщина (4,3%).

30,7% компаній, створеними масовими засновниками, відкриваються у сфері оптової торгівлі. Ще 6% — у сфері наземного та трубопровідного транспорту і 5,5% у сфері охоронної служби.  

Серійними підприємцями бувають не лише люди, але й інші компанії. Так, наприклад, 7 компаній створили ще 2019 бізнесів за той самий період. Лідером серед юридичних масових засновників є ТОВ "ТАЙКУН АП” — 532 компанії.

ТОВ "АЛЬТОН ОБДЖЕКТ" стало ще одним масовим засновником серед юридичних осіб — 332 компанії. На третій сходинці — ТОВ "БІЗНЕС ІННОВАЦІЯ": 305 компаній. 

77% таких компаній відкриваються у Києві та на Київщині.  

Серед таких компаній найпопулярнішими сферами є також оптова торгівля (46,5%) та будівництво (7,5%). 

Адвокат Денис Попов зазначає, що велика кількість зареєстрованих бізнесів на одній людині або компанії може бути тривожною ознакою — варто перевірити репутацію та інформацію про таку компанію перед взаємодією.

"Будь-який громадянин або компанія за законом може реєструвати необмежену кількість бізнесів. Водночас це дає змогу недобросовісному бізнесу реєструвати компанії на підставних осіб, які у подальшому не будуть нести відповідальність за зобовʼязання компанії. Найчастіше така тенденція зустрічається в бізнесах, що заздалегідь готуються до банкрутства або в компаніях-одноденках, які не мають на меті реально вести бізнес", — коментує Денис Попов, адвокат, арбітражний керуючий, юридичний інженер Опендатабот.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
18.07.2025
12:07

"50 днів Трампа". Політолог Ігор Чаленко пояснює, що стоїть за новою стратегією Вашингтону

Трамп усвідомив: якщо він і далі буде тягнути лінію задобрення Путіна, це не матиме жодного результату. Тому ми зараз і бачимо тактичні зміни. Я не вважаю, що це зміни стратегічного характеру. Бо, знову ж таки, Трамп діє в дуже короткострокових...
Луганськ
17.07.2025
11:50

«І ось – ми в Криму». Луганський щоденник

Крим-до 2014 року згадується доступним. Їздили, їли, дивилися, могли... Зараз - доооорого. Автобус – 4500 рублів, можна поїздом з Ростова чи Кам'янська до Сімферополя. Хто впевнений водій - їде машиною. Перевізники везуть через Чонгар, «звільнені...
Світ
16.07.2025
09:45

«Трамп дає Путіну 50 днів, щоб він роздовбав до такої-то матері всю цю Україну». Російські ЗМІ про Україну

«А за 50 днів ох як багато може змінитися і на полі бою, і в настроях можновладців і в США, і в НАТО. Головне ж у тому, що на наш настрій це не впливає анітрохи»
Всі статті