Банда в Дніпрі утримувала в трудовому рабстві 50 осіб

За процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури викрито та повідомлено про підозру групі осіб за фактом вербування і переміщення людей з метою трудової експлуатації (ч. 2 ст. 149 КК України).  Про це у телеграм повідомляє Офіс Генпрокурора України.

За даними слідства, четверо мешканців м. Дніпра організували протиправну схему вербування громадян для утримання їх в трудовому рабстві.

Учасники групи вербували на вокзалах внутрішньо переміщених осіб та соціально незахищених громадян, які не мали постійного місця проживання. 

Шляхом обману запрошували їх до так званого «реабілітаційного центру», який функціонував під прикриттям громадської організації. Обіцяли безкоштовне житло, харчування і працевлаштування.

Натомість, людей заселяли до будинку з неналежними умовами. Змушували їх безоплатно працювати на найтяжчих сільськогосподарських та будівельних роботах.

Підозрювані відбирали у громадян документи та засоби зв’язку. Якщо завербовані намагалися самостійно залишити місце утримання, учасники групи здійснювали на них психологічний тиск та погрожували застосувати силу.

Під час обшуків на території будинку перебувало 50 осіб - їх було визволено. Вилучено чорнові записи, телефони, автомобілі.

Наразі чоловіків затримано та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, йдеться у повідомленні.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті