Байден закликав Конгрес терміново схвалити допомогу Україні та Ізраїлю

Президент США Джо Байден і лідери Конгресу ввечері 14 квітня провели чергову телефонну розмову, присвячену військовій допомозі Україні та Ізраїлю – на тлі масованого удару, який Іран завдав по Ізраїлю в ніч із 13 на 14 квітня. Президент заявив про термінову необхідність ухвалення Палатою представників законопроєкту про виділення допомоги Ізраїлю, Україні та Тайваню, раніше схваленого Сенатом. Про це йдеться в повідомленні Білого дому,  - пише Радіо Свобода.

Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон не виносив цей документ на голосування, оскільки він не влаштовує багатьох республіканців у Конгресі. Вони вимагають, щоб ухвалення законопроєкту було повʼязане з посиленням міграційного законодавства або зі змінами в тексті документа, зокрема, включення можливості надання Україні кредитів, а не прямої допомоги.

Після удару по Ізраїлю, у відбитті якого взяли участь у тому числі засоби ППО США, представники обох партій заявляють про необхідність терміново надати військову допомогу єврейській державі. Найшвидший шлях – ухвалити вже схвалений Сенатом законопроєкт, у якому на допомогу Ізраїлю виділяється близько 14 мільярдів доларів, а Україні понад 60 мільярдів.

У розмові з Байденом брали участь Джонсон, а також лідери республіканців та демократів у Конгресі. Усі учасники зустрічі прямо чи опосередковано закликали Джонсона винести законопроєкт на голосування вже цього тижня.

Спікер Палати представників раніше заявляв, що палата цього тижня обговорить допомогу як Ізраїлю, так і Україні, проте натякав на те, що буде представлений видозмінений варіант законопроєкту. Кілька правих республіканців раніше погрожували, що можуть ініціювати відставку Джонсона, якщо той винесе на голосування версію, яка їх не влаштовує.

Влада України закликає Конгрес якнайшвидше ухвалити законопроєкт про допомогу, вказуючи на термінову необхідність посилити ППО і на те, що без постачання озброєння зі США перевага РФ у вогневій могутності може стати критичною.

Статті

Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Всі статті