Байден пообіцяв, що Україна буде першою в черзі на постачання "Patriot"

Сполучені Штати Америки передаватимуть наявні системи ППО "Patriot" Україні в пріоритетному порядку, і тільки після цього США переходитимуть до виконання своїх зобов'язань щодо постачання таких систем іншим країнам-замовникам. Про це 13 червня заявив американський президент Джозеф Байден під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським в Італії,  повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ми маємо підтримку 5-ти країн щодо передачі систем "Patriot" (Україні - ІФ-У). Також ми даємо знати тим країнам, які очікують від нас поставок систем ППО в майбутньому, що їм просто потрібно почекати. Усе, що ми маємо, передаватиметься Україні, і тільки пізніше ми переходитимемо до виконання своїх зобов'язань контрактних до інших країн", - заявив Байден. 

Зі свого боку, президент України повторив, що "і Байден, і всі інші партнери знають, що в терміновому порядку нам потрібно 7 систем "Patriot" для того, щоб захистити наші міста".

"Ми обговорили можливість отримати 5 із них, це правда, і партнери працюють над цим. Це не означає, що завтра у нас буде 5 систем, але ми бачимо в найближчому майбутньому хороші результати для України", - сказав він.

Нагадаємо, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про постачання Україні додатково 100 зенітних ракет для системи протиповітряної оборони Patriot

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті