Атаку на Новолипецький меткомбінат організували СБУ і ГУР - джерела "Бі-бі-сі"

За даними джерел "Бі-бі-сі" у спецслужбах, нічний удар безпілотниками по Новолипецькому металургійному комбінату (НЛМК) у Липецьку 24 лютого був організований двома українськими спецслужбами: СБУ і ГУР.  

"Це один із найбільших металургійних комбінатів Росії. Він працює на військово-промисловий комплекс Росії і виконує велику кількість державних замовлень. Сировина з цього підприємства йде на виготовлення російських ракет, артилерії, безпілотників тощо. Тому для України це законна мета", - зазначило джерело.  

Як додають джерела у спецслужбах, безпілотники СБУ та ГУР влучили в установки, призначені для первинного охолодження неочищеного коксового газу, пошкодження яких може призвести до зупинки всього виробничого процесу металургійного комбінату на довгий час. 

У повідомленні нагадується, що вранці в суботу жителі Липецька повідомляли про звуки вибухів у місті, а в соцмережах публікували кадри пожежі на Новолипецькому комбінаті.  

Губернатор Липецької області Ігор Артамонов повідомив, що в одному з цехів НЛМК уночі сталося загоряння. "Вогонь загасили, постраждалих немає. Загроза викиду небезпечних речовин відсутня", - сказав він.  

Пізніше Артамонов додав, що над Липецькою областю вночі було перехоплено два безпілотники.  Коментарів з приводу масштабів пошкоджень на НЛМК, крім сказаного липецьким губернатором, від російської влади або керівництва підприємства не було.  

Власником Новолипецького комбінату є російський мільярдер Володимир Лісін. За оцінками Forbes, він входить до трійки найбагатших людей РФ і, не дивлячись на близькість до путіна, залишається одним із небагатьох найбагатших росіян, яким вдалося уникнути введених Заходом проти РФ санкцій за агресію в Україні.  Forbes писав із посиланням на розслідування Times, що підприємство Лісіна постачало сталь російським компаніям, які виробляють ядерну зброю і балістичні ракети.

Як повідомлялося, безпілотники атакували російський Новолипецький металургійний комбінат.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті