"Ашан" іде з російського ринку через 2,5 роки повномасштабної війни в Україні

Французька мережа супермаркетів «Ашан» виставила на продаж свою «дочку» в Росії через 2,5 роки великої війни в Україні.По це повідомляє "Громадське" з посиланням на видання Le Figaro.

За даними видання, «Ашан» отримав близько десятка пропозицій щодо своєї мережі з 230 магазинів у Росії. Але до цього часу компанія не відступала від своєї позиції.

У березні 2022 року гендиректор «Ашану» Ів Клод заявив, що компанія не йтиме з російського ринку, попри звинувачення у фінансуванні РФ, бо хоче зберегти співробітників та «забезпечувати свою основну місію — годувати населення й України, і росії».

На росію припадає 10% світових продажів «Ашану». Клод заявляв: якщо компанія вийде з РФ, то без роботи залишаться 30 тисяч людей, з них 40% — співробітники та акціонери.

Однак за 2,5 роки ситуація для компанії погіршилася: вона перебуває у «дуже несприятливій ситуації порівняно з місцевими дистриб’юторами, якими володіють російські олігархи».

За даними «Интерфакс», російський підрозділ «Ашану» працює автономно з 2022 року, а материнська компанія за цей час не отримувала від російської юрособи дивідендів. «Дочка» у РФ за підсумками 2023 року знизила виторг на 4,7%, а чистий прибуток скоротився до 460,2 млн рублів з 4,7 млрд рублів.

Наразі «Ашан» вибрав двох потенційних покупців і вступив у фінальну фазу переговорів.

Нагадаємо, раніше у РФ забажали "підтримати" іноземні бренди "Auchan", Liebherr та Lactalis, які залишились спонсорувати війну. 

Як повідомлялося, НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни Auchan, яка не закрила бізнес у росії та допомагала окупантам. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті