«Армія дронів»: на фронт відправлено 30 безпілотників-розвідників

В Україну прибула перша партія дронів, закуплених у межах програми «Армія дронів», - повідомляє інформагентство Міноборони 3 серпня.

30 мультикоптерів DJI Matrice 300 RTK вже за кілька днів надійдуть на фронт до наших захисників. Як розповів голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь, загалом закуплено 78 дронів-розвідників, у планах – ще більше.

«Наша мета – закупити близько 200 дронів-розвідників. Перша партія з 30 дронів DJI Matrice 300 днями вже буде у військових. Ще 48 мультикоптерів – доставлять в Україну наступного тижня. Після цього їх також передадуть Збройним Силам України», – зазначив він.

За словами очільника служби, час у польоті DJI Matrice 300 складає 55 хвилин, а максимальна висота – 7000 метрів. Також дрон оснащений технологією штучного інтелекту та камерами з тепловізорами, які здатні фокусуватись на цілях і виявляти потенційну небезпеку.

Юрій Щиголь уточнив, що наразі також закуплено 5 комплексів Fly Eye – безпілотних літальних апаратів зразка НАТО, які використовуються польськими спецпідрозділами. Один з них вже знаходиться в Україні, інші 4 – надходитимуть кожного тижня по одному.

Максимальна швидкість цього БПЛА становить 120-160 км/год, радіус застосування – до 50 км, практична стеля – 4000 м, розмах крил – 3,6 м, а довжина – 1,9 м.

«Один дрон DJI Matrice 300 коштує 720 тисяч гривень. Один комплекс Fly Eye, а точніше станція і два літачки, – 22 млн гривень, кожен окремо безпілотник – 5,8 млн гривень», – додав він.

Нагадаємо, «Армія дронів» – проєкт, започаткований Генеральним штабом ЗСУ та Міністерством цифрової інформації. Це комплексна програма, в рамках якої запланована системна закупівля дронів, їх ремонт, а також курси навчання відповідних фахівців. Проєкт стартував 1 липня цього року.

Як повідомлялося, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, проєкт "Армія дронів" вже залучив 755 мільйонів гривень – усі ці гроші підуть на закупівлю безпілотників для ЗСУ. 

Статті

Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Всі статті