Amnesty International хоче, щоб її звіт про ЗСУ перевірили незалежні експерти

Міжнародна організація Amnesty International бажає, щоб процес складання її доповіді, в якій українських військових звинувачено в порушенні законів війни, ретельно перевірили незалежні експерти. Про це повідомляє DW.

В Amnesty International зазначили, що відповідний процес наразі "ініціюється на міжнародному рівні".

"Ідеться про перевірку процесів та рішень, що передували публікації пресрелізу, проведених досліджень, процесу підготовки матеріалу, а також про юридичний та політичний аналіз звіту. Крім того, важливо вивчити владні рішення всередині колективу та динаміку в основі його організаційної культури", - уточнили в організації.

За словами правозахисників, вони «хочуть зрозуміти, що саме пішло не так», аби покращити роботу в галузі прав людини.

Також повідомляється, що в AI шкодують, що пресреліз, присвячений дослідженню, "оприлюднили без достатнього контексту".

"У ньому не було приділено належної уваги російській агресії з порушенням міжнародного права та численним воєнним злочинам, скоєним російськими військовими та задокументованим Amnesty International", - вважають правозахисники.

Як повідомлялось раніше, Amnesty International використовувала для звіту про війну людей з фільтраційних таборів та в'язниць.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Країна
23.01.2026
16:00

Музей Корсаків у Луцьку: сучасне мистецтво, бізнес і трохи донецьких мотивів

"Вартість цієї роботи – кілька мільйонів доларів, – розповідає керівниця відділу фондів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Катерина Михайлюк.
Всі статті