Американському посадовцю загрожує звільнення через доставку в Україну снайперського спорядження

Багаторічний радник Сенату США Кайл Паркер може втратити посаду через перевезення в Україну військового спорядження і подорожі на лінію фронту в приватному порядку. Як повідомляє The New York Times, в США щодо Паркера ведеться парламентське розслідування.

Його начальство припускає, що його дії як посадовця, але вчинені з приватної ініціативи і на власний розсуд, можуть підпадати під визначення дій незареєстрованого іноземного агента. Головна претензія до Паркера – закупівля в США і доставка в Україну снайперського спорядження на $30 тисяч, які зібрали в Україні і передали йому через його родича волонтери.

У The New York Times зазначили, що Кайл Паркер працює в Конгресі США радником впливової і активної у підтримці України Комісії з безпеки і співробітництва в Європі, або Гельсінської комісії, яка складається з членів Конгресу. Але зараз керівництво Комісії у звіті піднімає питання про те, що Паркер порушив норми закону або етики і “свідомо або несвідомо став ціллю або був використаний іноземною спецслужбою”.

Поза доставкою військового спорядження, Паркеру дорікають численними подорожами на лінію фронту в Україні, в українській військовій формі зі знаками розрізнення, при тому, що нібито не було чітко зрозуміло, чи приїхав він як посадовець чи як приватна особа. До того ж одного разу він працевлаштував українського посадовця на урядову стипендію в якості власного радника в Україні. Посадовець сказав NYT, що працював у цій ролі лише місяць і не за гроші. Він був військовослужбовцем.

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті