Американські сенатори Ліндсі Грем та Річард Блументал підтримали операцію ЗСУ у Курській області РФ

Американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем та його колега від Демократичної партії Річард Блументал підтримали військову операцію України в Курській області Росії. Про це вони заявили під час брифінгу на Михайлівській площі в Києві, повідомляє hromadske.

Грем переконаний, що Україна має повне право проводити військові операції на території росії, аби захистити себе.

«Те, що Україна зараз робить у Курській області, — це неймовірно! Так тримати! Коли росія розпочала повномасштабне вторгнення, багато хто не вірив, що Україна вистоїть. Але зараз ми бачимо, що Україна не просто вистояла, Україна стала сильнішою», — заявив він. 

За словами сенатора, США мають зняти всі обмеження щодо застосування американської зброї для ударів по території росії. Він додав, що попри наявність в України винищувачів F-16, необхідно посилити військову підтримку Києва, щоби «наблизити перемогу».

Блументал підтримав колегу щодо бойових дій на території РФ. Обидва політики запевнили, що Сполучені Штати мають намір підтримувати Україну в довгостроковій перспективі.

Окрім того, сенатор Грем вважає, що настав час надати Україні запрошення приєднатися до НАТО і «бажано вже цього року»: «Я прошу президента [Джо Байдена], перш ніж залишити посаду, переконатися, що це запрошення було надіслано». 

Серед іншого, республіканець згадав і про корисні копалини, зокрема літій, в Україні — каже, що країна «сидить на близько трильйоні доларів». Він вважає, що необхідно укласти угоду між США, Західними союзниками та Україною щодо видобутку літію. 

Так, ці корисні копалини створять нові робочі місця, зміцнять стратегічне партнерство Києва зі США, допоможуть Заходу й «не потраплять у руки Путіна», переконаний політик.

Нагадаємо, Путіну доповіли, що 28 населених пунктів Курської області РФ "перебувають під контролем противника". 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Країна
03.03.2026
18:38

Владислав Селезньов: Весняно-літня кампанія РФ може стати останнім масштабним ривком Кремля

Здається, вперше за час великого наступу російської армії, відлік якого починається від середини жовтня 2023 року, співвідношення втрачених та повернутих територій нині є на користь України.
Всі статті