Американська субмарина з 24 ядерними ракетами увійшла у Середземне море - ЗМІ

Атомний підводний човен ВМС США Rhode Island увійшов у Середземне море на тлі загострення ядерної риторики з боку росії. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на La Repubblica.

Повідомляється, що Rhode Island було помічено три дні тому у порту Гібралтар. ЗМІ зазначає, що підводні човни такого класу можуть місяцями перебувати під водою, залишаючись непоміченими, тому поява атомної субмарини в одному з головних портів Європи, ймовірно, свідчить про бажання американців “послати чіткий сигнал кремлю”.

Підводний човен Rhode Island є носієм 24 багатоступеневих міжконтинентальних балістичних ракет Trident II, оснащених термоядерними боєголовками. Зазначається, що кожна з ракет може нести на собі до 14 термоядерних боєголовок, що можуть вражати захищені цілі на кшталт шахт пускових установок міжконтинентальних балістичних ракет супротивника або ж його командних пунктів, розміщених у підземних бункерах.

Дальність польоту ракети Trident II, заявлена її виробником, корпорацією Lokheed Martin, перевищує 12 тисяч кілометрів, а максимальна швидкість у термінальній фазі може сягати 29 тисяч км/год або ж понад 8000 м/с.

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав путіна чітко заявити, що не буде ядерного удару по Україні.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті