Акції найбільших сировинних компаній РФ впали після «підсумків» візиту Путіна до Китаю

"Триденний візит Володимира Путіна до Китаю, під час якого російський президент розраховував домовитися про збільшення експорту природних ресурсів з Росії, не надихнув інвесторів на Московській біржі. Акції найбільших сировинних експортерів Росії впали за підсумками поїздки Путіна, який взяв участь у військовому параді, оголосив про будівництво багатополярного світу, але не уклав нових істотних угод на продаж російської сировини", - повідомляє 3 вересня Телеграм-канал The Moscow Times.

Папери «Роснефти» просіли на 0,4% в понеділок, 2% - у вівторок і 1,04% - в середу: компанія подешевшала на 171 млрд рублів. Акції «Лукойла» за три дні знизилися на 0,8%, «Газпромнефти» - на 2,5%.

Найбільший експорт СПГ «Новатек» подешевшав на 1,7%, вугледобувний «Мечел» - на 2,1%. «Газпром» втратив 1,07% у понеділок, 2,03% - у вівторок і ще 0,23% - у середу - в сумі понад 200 млрд рублів капіталізації.

«Інвесторів, всупереч очікуванням, не вразили досягнуті між РФ і Китаєм на даний момент домовленості в енергетичному секторі», — зазначає аналітик «Велес Капитала» Олена Кожухова.

Нових угод не побачили ні нафтовики, ні вугільники, ні «Новатек», для яких Китай став найбільшим ринком збуту.

Єдиним досягненням став черговий меморандум про будівництво газопроводу «Сила Сибіру-2», третій за останні 20 років, а також домовленість збільшити поставки по діючих трубах з 2031 року.

Акції «Газпрому» очолили зниження сировинних експортерів. Якщо «Сила Сибіру-2» і буде реалізована, це вимагатиме величезних витрат, пояснюють аналітики ІФК «Солид»: «У кращому випадку компанія відмовиться від дивідендів, у гіршому - ще більше наростить борг».

Як повідомлялося, «Газпром» оголосив, що РФ і Китай здійснили «енергетичний прорив». Незалежний експерт це легко спростував.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
05.03.2026
15:00

Крим у стані тривоги: 12 років окупації й системних проблем

"Так, Росія незаконно забрала Крим у 2014 році, так само як зараз робить це з іншою територією України. Але це вже сталося, і будемо відверті, ніякий чесний референдум чи голосування сьогодні не на боці України..."
Світ
04.03.2026
15:00

«Противники врегулювання повинні чітко розуміти, що жарти скінчилися». Російські ЗМІ про Україну

...Місцеві представники руського опору діляться спостереженнями і не приховують: депресія все більше охоплює руських людей, які досі залишаються по той бік лінії бойового зіткнення
Країна
03.03.2026
18:38

Владислав Селезньов: Весняно-літня кампанія РФ може стати останнім масштабним ривком Кремля

Здається, вперше за час великого наступу російської армії, відлік якого починається від середини жовтня 2023 року, співвідношення втрачених та повернутих територій нині є на користь України.
Всі статті