"Сьогодні ввечері, якщо це безпечно": AirBaltic підготовила план відновлення польотів до України

Латвійська авіакомпанія AirBaltic має готовий план повернення в Україну, як тільки ситуація стане безпечною, заявив в інтервʼю Bloomberg генеральний директор Мартін Гаус 2 грудня, - інформує Forbes.

За його словами, компания розробила план відновлення польотів в в найкоротші терміни після відкриття повітряного простору.

AirBaltic раніше виконувала рейси з Києва, Львова та Одеси, але змушена була зупинити всі польоти, коли повітряний простір закрився через війну.

Зазначається, що авіакомпанія планує перенести потужності з інших напрямків до України, як тільки це стане безпечно, заявив Гаус. За його словами, AirBaltic також хотіла б залишати деякі літаки в Україні на ніч – ця практика відома як нічна зупинка.

За його словами, компанія готова до польотів хоч «сьогодні ввечері, якщо це безпечно».

Відкриття повітряного простору та аеропортів надасть AirBaltic додатковий ключовий ринок з огляду на те, що попит на поїздки в Україну високий, сказав Гаус. Перевізник також зможе перетинати повітряний простір України, щоб літати прямішим маршрутом на південь від Латвії до таких пунктів призначення, як Дубай і Греція.

Гаус заявив, що авіакомпанія не включила цей план до своїх рекомендацій, оскільки неясно, коли повітряний простір України знову відкриється.

Forbes також повідомив, що наразі авіакомпанії оцінюють, коли і як відновити польоти в Україну, щойно повітряний простір знову відкриється. Ryanair Holdings Plc пообіцяла розмістити там 30 літаків та допомогти відновити авіаційну галузь країни після закінчення війни.

До кінця січня 2025 року Україна може відновити польоти принаймні з одного із аеропортів – «Львів» або «Бориспіль», заявив старший партнер страхової компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон на 10-му Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ) 7 листопада.

Розмови про відновлення польотів ведуться вже давно. Рік голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що «незабаром» літаки полетять із «Борисполя». 

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що з огляду на безпекову ситуацію частково відкрити повітряний простір наразі неможливо, тому важливо розвивати альтернативні маршрути доставки вантажів та перевезення пасажирів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
23.10.2025
10:35

Заява про неодержання пенсії від РФ: кому це потрібно, як подати і де виникають проблеми

Україна поступово змінює правила виплат пенсій людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Окремим елементом цієї реформи стала вимога для частини пенсіонерів подати заяву про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення РФ.
Світ
22.10.2025
11:19

«Вимальовується абсолютно огидна картина». Російські ЗМІ про Україну

М'який і люб'язний переговірник Віткофф домагається від Росії поступок, а Трамп, бачачи бажання Москви укласти нехай навіть «похабний мир», раз по раз піднімає планку, вимагаючи поступитися більше.
Світ
21.10.2025
12:35

Відлуння французької кризи може відгукнутися в Україні

Наче казковий герой, Макрон опинився на роздоріжжі трьох доріг: знайти нового прем'єр-міністра, провести дострокові парламентські вибори або самому піти у відставку.
Всі статті