Аграрії встигнуть посіяти озиму пшеницю на прогнозованих 4,5-5 млн га - Мінагрополітики

Україна відстає з темпами посіву озимої пшениці через погодні умови, але прогноз у 4,5-5 млн га виробничих площ залишається актуальним. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький в ефірі єдиного національного телемарафону.

"Фактично зараз триває посів пшениці. Він ще не активно йде, тому що в більшості регіонів України посуха, відсутність вологи в ґрунті. Ми тільки на старті посівної кампанії з точки зору обсягів. Водночас у західних регіонах, на Одещині опади пройшли і створюються сприятливі умови для посіву озимих культур, зокрема пшениці"- розповів він.

Висоцький нагадав, що сіяти озиму пшеницю можна в оптимальні вікна до середини жовтня, а в деяких регіонах і до кінця жовтня. Відповідно час для посіву ще в аграріїв є.

"З урахуванням погодних факторів на сьогодні плани з посіву озимої пшениці не скорочено. Діапазон від 4,5 млн га до 5 млн га залишається актуальним. Безумовно, далі все залежатиме від погодних факторів. Сподіваємося, що в другій половині вересня - жовтні погода надасть змогу ці плани реалізувати", - резюмував перший заступник міністра агрополітики.

Як повідомлялося, USAID анонсувало пакет допомоги аграрному сектору України на 60 мільйонів доларів

Нагадаємо, збитки аграріїв Донеччини від повномасштабної війни перевищили 5 млрд грн 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
04.02.2026
10:00

«Ніякого перемир’я. Треба розчавити укрофашистську гадину». Російські ЗМІ про Україну

"Ми не просто боремося з солдатом в окопі. Ми методично і професійно руйнуємо систему, яка дозволяє цьому солдату існувати як бойовій одиниці. Це складна, але вкрай ефективна робота"
Країна
03.02.2026
15:00

Чому у січні 2026 року ВПО залишилися без виплат, та що робити

Йдеться про сотні тисяч людей, які залишилися без грошей у зимовий період, у розпал війни та відключень електроенергії. Для багатьох із них припинення пенсії означає неможливість оплатити житло, ліки або базові потреби.
Світ
02.02.2026
18:29

“Зараз головна проблема – це сама кількість російських дронів”. Західні медіа про Україну і війну

Лише шість відсотків заявили, що надавали допомогу учасникам “спеціальної військової операції” Росії. Ілля Костюков, політичний активіст і адвокат з Бєлгорода, каже, що багато солдатів просять його допомогти їм розірвати військові контракти...
Всі статті