Агентство Fitch підвищило рейтинг України та "вивело" зі стану дефолту

Міжнародна агенція Fitch Ratings підвищила довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті з RD до CC. Відповідне повідомлення з'явилося на сайті агенції 17 серпня.

Таке підвищення рейтингу означає, що Україна більше не знаходиться в стані дефолту. Приводом для перегляду рейтингу став запит на згоду на реструктуризацію зовнішнього боргу. На думку агентства, це дозволило усунути "обмежений дефолт".

"Виплата основного боргу та відсотків за українськими єврооблігаціями на суму близько 6 мільярдів доларів була відстрочена на 24 місяці, що пом'якшило тиск на обслуговування зовнішнього боргу в контексті ослаблення міжнародних резервів та гострої потреби у витратах, пов'язаних з війною", - заявили у Fitch Ratings.

За наявною інформацією, 75% власників облігацій (за сукупною номінальною сумою) погодились на реструктуризацію. При цьому потрібний мінімум становить 66,7%.

"Попри це полегшення обслуговування боргу, рейтинг CC зображає невирішені ризики стійкості боргу, пов'язані з нападом Росії, а також вкрай напружений стан державних та зовнішніх фінансів та макрофінансове становище України", - додали в агентстві.

Зазначимо, що зниження рейтингу України до статусу обмеженого дефолту відбулося лише кілька днів тому.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
27.11.2025
10:51

Україна та «польсько-польська війна»

Як мінімум до 2027 року, коли в країні відбудуться чергові парламентські вибори, відкрите протистояння Навроцького та Туска стає головним змістом польської політики. І однією із ліній польського розлому стала Україна.
Світ
26.11.2025
11:45

«Зупинити бойові дії? Ми не божевільні!». Російські ЗМІ про Україну

«Міжнародна політика повертається до попередніх зразків - менш ідеологізованих, ніж ми звикли в ХХ столітті... А результат сутички знову визначається співвідношенням сил і результатом військового зіткнення»
Країна Світ
24.11.2025
09:36

"Це не документ, це - авантюра. Але є позитивні моменти": Сергій Гармаш про новий "мирний план" США

Зараз схожий ефект: хрін із нею з корупцією, - якщо йдеться про загрозу втрати національної гідності, то Міндіч відсувається на другий план. Отже, драматизація моменту вигідна нашій владі, і Зеленський, – давайте не забувати, – хороший актор.
Всі статті