50 ларі за голос: спостерігачка на виборах у Грузії зафіксувала чисельні порушення

Практично на всіх дільницях на парламентських виборах у Грузії були провокації, а різниця в голосах між опозицією та партією "Грузинська мрія" дуже мала. Про це повідомила спостерігачка на виборах у Грузії - джерело "ОстроВа" 27 жовтня.

"Ми об'їздили 10 виборчих дільниць у районі Самегрело (Верхня Сванетія), - каже джерело. - Провокації були всюди".

За її словами, більшість провокацій була від так званих груп "біржа".

"Це скупчення людей, здебільшого чоловіків, які надворі контролюють, хто заходить на дільницю, й намагаються контролювати, хто як голосує", - каже джерело.

За словами співрозмовниці "ОстроВа", "біржа" виглядає як скупчення хрестоматійних грузинів з радянського кінематографу - здорові чоловіки в чорних куртках і кашкетах, яких потім складно згадати в обличчя.

Співрозмовниці "ОстроВа" довелось спостерігати прямий підкуп виборця - представник "Грузинської мрії" біля дільниці відкрито давав виборцю гроші.

"За голос тут "вчорну" платять 50 ларі - це еквівалент 20 євро", - каже наша співрозмовниця. 

"Ще були вкиди бюлетенів. І ще - я хочу, щоб це прозвучало в медіа: партія "Грузинська мрія" не зняла перевиборчу рекламу й досі, а це заборонено законом", - каже спостерігачка.

Раніше повідомлялось, що офіційно перемогу на виборах у Грузії здобула правляча партія «Грузинська мрія». Опозиція відмовилася визнавати результати.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Світ
24.04.2026
20:20

«...Це може підвищити його готовність до припинення війни». Огляд західних ЗМІ про Україну

Німеччина та Франція закликали надати Україні «символічні» переваги на етапі, який не включатиме ні сільськогосподарські субсидії ЄС, ні право голосу.
Всі статті