15 країн підписали угоду щодо протиповітряної та протиракетної оборони для України

В Брюсселі підписали Угоду про намір щодо створення нової Коаліції спроможностей. Про це повідомило Міноборони України в Телеграм 15 лютого.

"Представники міністерств оборони 15 країн підписали у Брюсселі Угоду про намір щодо створення нової Коаліції спроможностей - інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що підписання - це і є офіційний початок роботи Коаліції, метою якої є сприяння та координація допомоги у посилення протиповітряної оборони Збройних Сил України. 

Зазначається, що Німеччина, Франція та США - головуючі у Коаліції країни. Також до неї долучилися Болгарія, Чехія, Данія, Греція, Литва, Нідерланди, Норвегія, Словенія, Іспанія, Велика Британія, Бельгія та Україна.

Крім того, у Міноборони зробили загальні підсумки "Рамштайну".

"Всі 8 коаліцій ми відпрацювали на сто відсотків", - зазначив міністр оборони України Рустем Умєров.

"Було заявлено про продовження підтнимки нас в усіх сферах. Особливо можу відмітити підтримку по наданню додаткових ракет до нашої противовітряної оборони та ракет для протикорабельної оборони. Тобто, для протикорабельних ракетних комплексів", - зазначив очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов. 

Умєров зазначив, що в рамках коаліції з противопвітряної оборони Україні будуть надаватися як системи ППО, так і ракети. 

Також підписали дронову коаліцію, яка передбачає декілька нарямків: виробництво дронів в Україні й поза її межами, надання систем, фінансову підтримку тощо. 

За словами Умєрова, міністр оборони США Ллойд Остін запевнив, що Сполучені Штати прожовжать підтримувати Україну, європейські міністри оборони - так само. 

Раніше Міністр оборони України Рустем Умєров поінформував про результати 19-го засідання Контактної групи з оборони України.

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті