15 країн підписали угоду щодо протиповітряної та протиракетної оборони для України

В Брюсселі підписали Угоду про намір щодо створення нової Коаліції спроможностей. Про це повідомило Міноборони України в Телеграм 15 лютого.

"Представники міністерств оборони 15 країн підписали у Брюсселі Угоду про намір щодо створення нової Коаліції спроможностей - інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що підписання - це і є офіційний початок роботи Коаліції, метою якої є сприяння та координація допомоги у посилення протиповітряної оборони Збройних Сил України. 

Зазначається, що Німеччина, Франція та США - головуючі у Коаліції країни. Також до неї долучилися Болгарія, Чехія, Данія, Греція, Литва, Нідерланди, Норвегія, Словенія, Іспанія, Велика Британія, Бельгія та Україна.

Крім того, у Міноборони зробили загальні підсумки "Рамштайну".

"Всі 8 коаліцій ми відпрацювали на сто відсотків", - зазначив міністр оборони України Рустем Умєров.

"Було заявлено про продовження підтнимки нас в усіх сферах. Особливо можу відмітити підтримку по наданню додаткових ракет до нашої противовітряної оборони та ракет для протикорабельної оборони. Тобто, для протикорабельних ракетних комплексів", - зазначив очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов. 

Умєров зазначив, що в рамках коаліції з противопвітряної оборони Україні будуть надаватися як системи ППО, так і ракети. 

Також підписали дронову коаліцію, яка передбачає декілька нарямків: виробництво дронів в Україні й поза її межами, надання систем, фінансову підтримку тощо. 

За словами Умєрова, міністр оборони США Ллойд Остін запевнив, що Сполучені Штати прожовжать підтримувати Україну, європейські міністри оборони - так само. 

Раніше Міністр оборони України Рустем Умєров поінформував про результати 19-го засідання Контактної групи з оборони України.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті