Вверх

Президент Владимир Зеленский нарушил люстрационный закон, назначив Андрея Богдана главой Администрации президента. Об этом заявила экс-глава  департамента по вопросам люстрации в Минюсте и один из ключевых соавторов закона "Об очищении власти" Татьяна Козаченко, - сообщает "Радио Свобода".

Комментируя назначение Богдана, она отметила, что до назначения человек должен написать заявление с информацией, распространяется ли на него закон "Об очищении власти" или нет. Такое заявление подлежит проверке – и если выяснят, что человек находился на "люстрационных" должностях в течение года, ему отказывают в назначении.

"Для призначення на посаду особа повинна пройти люстраційну перевірку. Тобто, відповідний підрозділ повинен був донести до президента інформацію: до особи застосовуються заборони і її не можна призначати. І тут два моменти: чи взагалі відомо президенту про таку інформацію? Якщо відомо – то він умисно порушив закон. Чи якщо йому невідомо – ставити запитання щодо дисциплінарної відповідальності, а також приведення до відповідності, у тому числі, указів президента або їхню відміну. На сьогоднішній момент може йти мова щодо звернення в адміністративному порядку – через суд – щодо скасування указу президента", - отмечает она..

По словам эксперта, привлечь президента к уголовной или дисциплинарной ответственности невозможно.

"Якщо ми говоримо про президента, то повинні розуміти, що в даному випадку діє політично-конситуційна відповідальність. У нас немає закону про імпічмент, тобто порушення закону має інший характер – притягнути до кримінальної чи дисциплінарної відповідальності президента неможливо. Питання у дотриманні тих невеликих досягнень, які були вимогою суспільства і які вистояли, попри намагання Конституційного суду їх скасувати, зокрема закону «Про очищення влади». Авжеж, від нас будуть і заяви, і відповідні запити до Адміністрації президента. І я не виключаю звернення до адміністративного суду – в даному випадку це буде Касаційний адміністративний суд з можливим позовом щодо скасування указу президента", - сказала она.

Как сообщалось ранее, Президент Украины Владимир Зеленский 21 мая своим Указом назначил главой своей Администрации Андрея Богдана, который являлся его советником по юридическим вопросам и юристом олигарха Игоря Коломойского. Соответствующий указ №304/2019 опубликован на сайте Президента.

Сам Богдан заявил, что под закон о люстрации попал несправедливо. 


МАТЕРИАЛЫ ПО ТЕМЕ


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ

ПОСЛЕДНИЕ ВИДЕО


Погода
Погода в Киеве
Погода в Донецке
Погода во Львове
Погода в Симферополе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер: