Вверх

Донецкий областной союз журналистов обнародовал заявление, в котором осуждает ограниченный доступ некоторых журналистов на открытие вышки на горе Карачун с участием президента Украины 5 декабря. Текст заявления Донецкого областного союза журналистов Национального союза журналистов по поводу препятствовании деятельности представителей медиа и угрозы физической расправы во время визита президента Украины в Донецкую область 5 декабря, обнародован на странице в Фейсбуке.

В заявлении говорится о недопустимости избирательности в построении отношений между властью и СМИ, а также любом препятствовании профессиональной деятельности журналистов. Подчеркивается, что данный факт является прямым нарушением законодательства Украины и требует адекватного реагирования со стороны всех причастных структур.

Приводим текст заявления полностью.

Донецька обласна спілка журналістів висловлює стурбованість з приводу перешкоджання законній діяльності журналістів під час відкриття відбудованої телевізійної вежі на горі Карачун 5 грудня поточного року. Особливу занепокоєність викликає той факт, що це сталося на урочистому заході, в якому брав участь Президент України Петро Порошенко – гарант Конституції.

Працівники силових структур, які забезпечували охорону глави держави, вибірково не випустили з автобусу, що централізовано перевозив акредитованих журналістів, представників телеканалів «До ТеБе» - Павла Палагуту, «Еспресо» - Артема Степанова (творчий псевдонім) та громадської організації «Громадське телебачення Донбасу» - Дмитра Журавльова. Усно силовики мотивували свої дії тим, що зазначені працівники ЗМІ раніше нібито скоїли злочини, та погрожували прострелити ноги у випадку непокори. Погроза життю журналістів зі сторони силових структур – кричущий факт, що карається кримінальною відповідальністю. При цьому жодних офіційних звинувачень ані до заходу, ані після представникам медіа пред’явлено не було. Наголошуємо, що зазначені журналісти були у встановленому порядку акредитовані прес-службою військово-цивільної адміністрації та жодних претензій до вищезазначених журналістів ані зі сторони ВЦА, ані зі сторони правоохоронних органів раніше не було.

Після Революції гідності, в умовах побудови в Україні демократичного суспільства та європейської інтеграції нашої країни вважаємо неприпустимими вибірковість у побудові відносин між владою та медіа, а також будь-яке перешкоджання професійній діяльності журналістів. Даний факт є прямим порушенням законодавства України та потребує адекватного реагування з боку всіх причетних структур.

Голова Донецької обласної спілки журналістів Микола Токарський.

Как сообщал "ОстроВ", у сотрудников Управления государственной охраны возникли вопросы к трем представителям СМИ, аккредитованным на освещение участия президента Украины Петра Порошенко в открытии телевизионной вышки на горе Карачун в Донецкой области. Речь идет о журналистах Донецкого областного государственного телевидения, "Общественного телевидения" и " Эспрессо.TV". Их явочным порядком вывели из президентского пула.


72


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ

ПОСЛЕДНИЕ ВИДЕО


Погода
Погода в Киеве
Погода в Донецке
Погода во Львове
Погода в Симферополе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер: