Вверх

Коалиция патриотических сил Донбасса обратилась к депутатам Верховной Рады с просьбой одобрить закон №2166, касающийся усиления гарантии соблюдения прав и свобод переселенцев. Об этом говорится в обращении КПСД.

“На сьогодні тільки згідно з офіційними даними кількість в Україні внутрішньо переміщених осіб перевищує 1,6 млн. людей. Більшість з них проживають вже понад 1,5 року у приймаючих територіальних громадах за межами окупованих територій Луганської і Донецької областей, Криму….Недосконалі бюрократичні процедури, що передбачені чинним законом, дуже болісно сприймаються переселенцями, адже створюють перешкоди у реалізації їх прав як рівноправних громадян України і створюють відчуття їх стигматизації з боку держави”, - говорится в обращении.

Общественники акцентируют внимание на проблемах переселенцев.

“Внаслідок того, що довідки про взяття переселенця на облік діють лише півроку, у приймаючих територіальних громадах переселенців сприймають лише як тимчасову проблему, не враховують їх права як громадян, які вже фактично стали новими членами територіальних громад. Така ситуація підриває єдність нашої країни, порушує правовий принцип заборони дискримінації щодо переселенців і потребує негайного правового регулювання”, - отмечается в тексте обращения.

Закон №2166, касающийся защиты прав и свобод переселенцев из Донбасса и Крыма до сих пор не принят, поскольку был ветирован президентом Украины.

“На цей час, після вето Президента України П.О. Порошенка, що було накладено на проголосований Верховною Радою України у другому читанні проект Закону №2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», даний законопроект належним чином допрацьовано з врахуванням подання Президента України, схвалено у профільному комітеті, і не має жодних перешкод для його прийняття”, - говорится в обращеннии.

“Законопроект спрощує та прискорює процедури для внутрішньо переміщених осіб щодо працевлаштування, отримання статусу безробітного, відновлення документів тощо; скасовує невиправдану залежність переселенців від реєстрації місця проживання; поширює гарантії на осіб, які проживали без реєстрації на тимчасово окупованих територіях, а також на осіб без громадянства та іноземних громадян, що мають право постійно проживати на території України. З огляду на те, що ухвалення даного закону має високе соціальне значення, адже від нього залежить становище близько 3% наших співвітчизників, просимо Вас вжити усіх заходів для включення закону №2166 до порядку денного для повторного розгляду та ухвалення протягом наступного пленарного тижня Верховної Ради України”, - отмечается в тексте документа.

Общественники просят народных депутатов принять данный закон как можно скорее. 

“Просимо, звернути увагу, що відповідно до ст. 132 ч. 2 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» закон, повернений Президентом України до Верховної Ради для повторного розгляду, після його підготовки у головному комітеті розглядається позачергово на пленарному засіданні Верховної Ради, не пізніш як через 30 днів після його повернення з пропозиціями Президента України, і такий строк щодо закону №2166 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» скоро закінчується”, - говорится в тексте обращения.

Как сообщал "ОстроВ", Президент Украины Петр Порошенко наложил вето на закон Украины №2166 "О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления гарантии соблюдения прав и свобод внутренне перемещенных лиц". 
3 ноября 2015 года  народные депутаты одобрили Закон №2166 «О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления гарантии соблюдения прав и свобод внутренне перемещенных лиц». Данный Закон регламентирует бессрочность действия справки внутренне перемещенного лица (ВПЛ). Также согласно документу отменяется необходимость ставить штамп миграционной службы на справке ВПЛ. 


Присоединяйтесь к "ОстроВу" в Facebook, ВКонтакте, Twitter, чтобы быть в курсе последних новостей.


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ

ПОСЛЕДНИЕ ВИДЕО


Погода
Погода в Киеве
Погода в Донецке
Погода во Львове
Погода в Симферополе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер: