Понедельник, 17 декабря 2018, 22:071545077228 Написать нам Реклама на сайте Мобильная версия English

Вверх

Массовое захоронение на территории тюрьмы на Волыни, открытое недавно археологами,  может быть не единственным.  В частности, подобное захоронение должно быть и на территории тюрьмы города Чорткив на Тернопольщине. Об этом "ОстроВу" сообщил один из читателей.

«У 1939 році  після золотого вересня визволителі робили все щоб знищити цвіт нації. В цей час арештовували не тільки поляків, але масово йшло полювання на українську інтелігенцію, людей, які могли розібратись, що відбувається насправді. Торкнулось це явище і моєї родини. У жовтні 1939 р. арештували рідного брата моєї мами, Василькова Арсена Йосифовича, 1908 р. н., який працював кондуктором на колії в м. Бучач, що на Тернопіллі. Не подивились кати, що літом народився у нього син, а мати дитини померла через декілька днів після пологів. Після арешту вуйка  перевели в Чортківську тюрму де і знищили. Коли приїхав  у тюрму в м.Чортків мій дід, Васильків Йосиф, узнати про долю сина, охоронець змилосердився і приставив драбину до тюремного муру, щоб дід зміг подивитись і впізнати його серед загиблих.. Зі слів мами, дід розказував, що під внутрішнім муром тюрми у м. Чорткові був викопаний глибокий рів, який доверху був завалений людськими трупами.  Трупи були понівечені, видно було сліди катувань: зідрана шкіра по лікті, руки зв"язані колючим дротом, переламані та пробиті цв"яхами руки, ноги, черепи.Сумніваюсь, щоб сліди цих злодіянь сталінських опричників були заметені. Не виключено, що і сьогодні під мурами цієї тюрми лежать тіла невинно убієнних людей заховані під  товстим шаром асфальту», - написал «ОстроВу» житель Ивано-Франковска, 57-летний Зиновий Пуковский.

Ранее «ОстроВ» сообщал, что под стенами старой тюрьмы,  в самом центре Владимира-Волынского на Волыни, археологи наткнулись на массовое захоронение времен начала Второй мировой войны. Предположительно, это жертвы НКВД.  В братской могиле длиной 14 м и шириной 4 м нашли скелеты почти 400 человек разного возраста и пола, наваленные штабелями.

 ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ

ПОСЛЕДНИЕ ВИДЕО


Погода
Погода в Киеве
Погода в Донецке
Погода во Львове
Погода в Симферополе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер: