Вверх

Спецтема: COVID-19 в Украине
Президент Владимир Зеленский вносит на рассмотрение Верховной Рады неотложный законопроект про коренные народы Украины. Об этом глава государства сказал в видеообращении по случаю Дня памяти геноцида крымскотатарского народа.

"Сьогодні Україна вшановує всіх жертв геноциду кримськотатарського народу. Кожен з нас розділяє з вами цей біль. А отже, сьогодні кримських татар в Україні стає щонайменше 40 мільйонів. І як одна країна та сім’я ми кажемо сьогодні не «вони», а «ми». Ми не забудемо, як нас вигнали з власного дому й везли кілька тижнів за тисячі кілометрів від нього. Як ми змогли повернутися лише через 45 років. Як ми не впізнали рідний дім, де було стерто історичні назви та пам’ятки. І найголовніше. Ми не пробачимо, що 70 років потому ми були змушені знову покинути свій дім через російську протиправну анексію", - отметил президент.

Зеленский отметил, что в память о мужестве крымчан, поддержавших единство Украины на многотысячном митинге в Симферополе, основан День сопротивления оккупации Крыма и Севастополя.
 
"Я підписав указ про заходи з деокупації й реінтеграції півострова, зокрема Стратегію розвитку кримськотатарської мови до 2032 року. Для активного захисту прав кримчан з боку України та міжнародної спільноти ми створили формат Кримська платформа. Її перший саміт відбудеться вже 23 серпня. Я дякую багатьом державам, які вже підтвердили свою участь, і впевнений, що їхній перелік буде ще більшим. Ми також розробили й затвердили те, що мало б з’явитися ще сім років тому. Це Стратегія деокупації та реінтеграції Криму та Севастополя. Нею передбачений основний пріоритет – відновлення й забезпечення прав кримських татар як корінного народу. І сьогодні, я вношу на розгляд парламенту невідкладний законопроект про корінні народи. Впевнений, що у стислі терміни депутати розглянуть і закріплять статус корінних народів України, зокрема кримських татар, і нарешті зроблять те, що відкладали", - сказал он.

"Вічна пам'ять усім жертвам геноциду кримськотатарського народу! Схиляючи перед ними голови, з надією на перемогу справедливості та правди, українці разом з кримськими татарами промовляють: Крим буде вільним! Qırım serbest olacaq!", - сказал Зеленский.

Как сообщалось ранее, ВР Украины постановлением от 12 ноября 2015 года №792-VIII "О признании геноцида крымскотатарского народа" признала депортацию крымских татар из Крыма в 1944 году геноцидом крымскотатарского народа. С тех пор ежегодно 18 мая в Украине отмечается День памяти жертв геноцида крымскотатарского народа. Депортация крымских татар началась 18 мая 1944 года в 3:00 и продолжалась до начала июня (первая и самая большая волна закончилась 20 мая). По официальным данным, так называемые числа Лаврентия Берии, были депортированы 183 144 человека; по татарским источникам - более 400 тысяч, из которых в течение полутора лет умерли около 46% депортированных. В карательной операции участвовали 32 тысячи сотрудников НКВД.

МАТЕРИАЛЫ ПО ТЕМЕ


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ

ПОСЛЕДНИЕ ВИДЕО


Погода
Погода в Киеве
Погода в Донецке
Погода во Львове
Погода в Симферополе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер: