Вверх

Спецтема: COVID-19 в Украине
Оккупационные власти "ДНР" после принятия ТКГ решения об одноразовой совместной инспекции в районе Шум выдвинули к Украине ряд неприемлемых требований, поставивших под угрозу прекращение перемирия. Об этом говорится в заявлении Офиса президента Украины.

Своими действиями они фактически сорвали намеченную на сегодня совместную инспекцию позиций ВСУ, - отмечается в нем. 

"Як ми й передбачали, представники незаконних збройних формувань в ОРДЛО не очікували конструктивної позиції України. Віра у власну пропаганду та відірваність від реальності заважає їм адекватно оцінювати події, що відбуваються. Станом на ранок сьогоднішнього дня отримали від них низку вимог, що суперечать одна одній, спотворюють характер домовленостей про режим припинення вогню та ще більше принижують ОБСЄ як авторитетного та об’єктивного посередника. Саме тому погодженого в межах безпекової підгрупи ТКГ виключно "одноразового інспектування" виключно однієї точки не відбудеться. У зв’язку з постійною зміною запитів російської сторони", - говорится в заявлении.

В ОПУ напомнили, что ОБСЕ неоднократно подтверждала, что украинская сторона никоим образом не нарушала режима прекращения огня на Донбассе. 

"За шість тижнів від 27 липня Україна сумлінно дотримувалась усіх умов. Можемо й хочемо робити це й надалі, щоб перейти від "тиші" на Донбасі до сталого миру. Констатуємо, що представники незаконних збройних формувань демонструють наявність у них зовсім іншої мети, а саме – піару замість миру", - отметили в Офисе президента.

"Якщо в Донецьку не здатні знайти на мапі Європи населений пункт Шуми Донецької області, претензії щодо якого ми чули неодноразово, й тепер у випадковому порядку обирають нові населені пункти для інспектування, то можемо хіба що поспівчувати", - иронизируют авторы заявления.

Кроме того, украинскую сторону не устраивает, что боевики "ДНР" отказались от зеркальной совместной инспекции позиций НВФ, на которых СММ ОБСЕ неоднократно фиксировала нарушения.

"Українська сторона, відповідно, звернулася з пропозицією дзеркально подивитися й на райони розташування незаконних збройних формувань ОРДЛО, у яких моніторингова місія дійсно фіксувала факти наявності порушень. Однак адекватної відповіді ми не отримали. Запропонований формат передбачав технічний характер таких дій, а саме: у цивільному одязі, без одіозних представників", - пояснили свою позицию в ОПУ.

"Враховуючи все це – фактичну відмову Росії та представників незаконних збройних формувань в ОРДЛО дотримуватися досягнутих домовленостей і працювати на основні здорового глузду заради підтвердження правдивих фактів щодо ситуації на лінії розмежування – констатуємо, що інспекція в районі Шумів Донецької області наразі не може бути проведена", - говорится в заявлении президентского офиса.  

МАТЕРИАЛЫ ПО ТЕМЕ


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ

ПОСЛЕДНИЕ ВИДЕО


Погода
Погода в Киеве
Погода в Донецке
Погода во Львове
Погода в Симферополе

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер:

влажность:

давл.:

ветер: