На Прикарпатті збудують Центр зустрічей для молоді з України та Польщі

На Прикарпатті, у Микуличині, збудують Міжнародний центр зустрічей студентської молоді України та Республіки Польща. Крім того, планується відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван в рамках «Дорожньої карти українсько-польських відносин на 2011-2012 роки». Про це йшлося на черговому українсько-польському робочому засіданні, що відбулося у Яремчі, - повідомляє «ОстроВ».

Ці питання стоять під патронатом президентів України та Польщі.

Як розповіла представник канцелярії президента Республіки Польща Анна Гурська, початкова підготовча стадія проекту відбувалася протягом двох останніх років.

«Зараз ми маємо надію реально приступити до етапу його реалізації. Над цим дуже плідно працює не лише Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника з його проректором з міжнародного співробітництва паном Ігорем Ципендою, наш Варшавський університет, а й представники місцевої влади. Вже готовий майданчик під забудову та деякі рішення стосовно відновлення обсерваторії на горі Піп Іван та з’явився ще один проект – Дім Вінценза, у якому місцева влада вашого краю хоче створити музей. Це завдання до Дорожньої карти співпраці наших країн до 2011-2012 роки», - зазначила А. Гурська.

За її словами, на сьогодні Проект Центру зустрічей української та польської молоді в Микуличині вже є. Наразі триває підготовка відповідної документації та пошук коштів. Також тривають роботи над програмою діяльності цих об’єктів.

«Готувалися проекти, документація. Сьогодні ми переходимо до наступного етапу, триває засідання українсько-польської робочої групи щодо будівництва у Микуличині Міжнародного центру зустрічей української та польської молоді, поруч зі спортивно-оздоровчим комплексом “Смерічка” Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, та відновлення обсерваторії на горі Піп Іван. Ми обговоримо питання фінансування та доопрацювання решти технічної документації», - розповів заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Роман Іваницький.

За словами проректора з міжнародного співробітництва Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігоря Ципенди, над розробкою проекту Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Польщі працювали три групи молодих архітекторів: Варшавської політехніки, Краківської та Львівської. Молоді архітектори з Польщі та Львова, переможці першого туру конкурсу проектів, були учасниками другого конкурсного туру. Замовники проектів - Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника та Варшавський університет. У Польщі відбулося нагородження переможців проектів (перший етап проекту був закритий, другий проходив під егідою відомих архітекторів Польщі та України).

За результатами експертизи, яку позаторік провели польські архітектори, на розширеному засіданні Міністерства культури України з цього питання вдалося включити колишню обсерваторію «Білий Слон”, що на горі Піп Іван на Чорногірському хребті на території Верховинського району, у перелік об’єктів, які мають архітектурну цінність.

Статьи

Страна
26.04.2024
10:51

Украинский металл: кажется, есть надежда

"Производственные результаты по итогам года могли быть выше, если бы импортная продукция из Китая не заходила в больших объемах на отечественный рынок, особенно когда в Украине производятся аналоги".
Донецк
25.04.2024
10:45

Действовать и жить интересно: Как молодежь из Мирнограда развивает общину у линии фронта

Сейчас в Донецкой области массовые мероприятия запрещены, но люди нуждаются в каком-то моральном утешении. Творческие проекты объединили талантливую молодежь и создали терапевтический эффект для жителей громады, заполнили культурную пустоту.
Страна
24.04.2024
15:26

Когда кровь спасает жизнь: как Днепропетровщина держит донорский фронт

Кровь – это ресурс, который невозможно заменить искусственным веществом. И от этого ресурса зависит жизнь как военных, так и гражданских. Донорство уже более двух лет держит свою линию обороны. И в нашей стране очень принципиально перейти от...
Все статьи