У Львові зберуться театрали, критики та керівники усіх українських ТЮГів

З 1 до 5 грудня у Львові відзначатимуть 90-річчя Першого українського театру для дітей та юнацтва, у межах якого пройде круглий стіл за участі представників усіх ТЮГів України, їх є 8 (разом із львівським), також за участі представників Міністерства культури і туризму України, театрознавців, критиків, усіх керівників львівських театрів, - повідомляє «ZAXID.NET».

За словами в.о. головного режисера Першого українського театру для дітей та юнацтва Юрія Мисака, у межах святкування відбудеться також показ вистав, зокрема, благодійна вистава для дітей з особливими потребами, прем’єра вистави "Пригоди Олівера Твіста".

"Театр з ювілеєм зі сцени привітають також студенти 3-го акторського курсу ЛНУ ім. І. Франка. Вони представлять комедію "Театр" М. Фрейна. А вже 4 грудня відбудеться круглий стіл на тему "Проблематика театрів для дітей та юнацтва", де відбудеться обговорення сучасних проблем ТЮГів України та шляхів їх вирішення за участю керівників ТЮГів України, представників Міністерства культури і туризму, представників бізнесових кіл, критиків та театрознавців, преси і ТБ. Цього ж дня – відбудеться виступ Сашка Лірника", - зазначив Ю. Мисак.

Довідка

Перший український театр для дітей та юнацтва заснований на основі наказу ТЕО Наркомпросу у березні 1920р. у тодішній столиці України Харкові як "Театр казки" (офіційне відкриття – 21 березня 1921р.) Так було започатковано новий вид театрального мистецтва, який не мав аналогів у світовій практиці – театр для наймолодших глядачів. У створенні театру брали участь мистецтвознавець і драматург О. Білецький, композитори І. Дунаєвський, Д. Ямпольський, художники Б. Косарев, М. Акимов та ін. Згодом у театрі працювала ціла плеяда вихованців та соратників Леся Курбаса: Михайло Верхацький, Леонтій Дубовик, Фауст Лопатинський, Володимир Скляренко, Борис Тягно, а потім і їхні учні – Олександр Барсегян, Олексій Ріпко. У 30-х роках театр починає називатись за стандартним каноном Харківським театром юного глядача, а у 1938р. театру присвоєно ім’я М. Горького (у 1990р. за рішенням колективу театр отримав свою теперішню назву).

Після років Другої світової війни, які колектив у співпраці з трупою Київського театру юного глядача провів на Кузбасі, Казахстані, Узбекистані, у 1944р. театр переводять до Львова у приміщення колишнього єврейського театру.

У львівський період у театрі у різний час працювали такі відомі режисери як С. Данченко, В. Опанасенко, А. Куниця, М. Нестантінер, В. Козьменко-Делінде, А. Бабенко; тут розпочинав свій творчий шлях Р. Віктюк.

Раньше «ОстроВ» поддерживали грантодатели. Сегодня нашу независимость сохранит только Ваша поддержка

Поддержать

Статьи

Мир
09.07.2025
14:00

«Представьте, если талибы тоже захотят на СВО». Российские СМИ об Украине

Возможно, Трамп думал, что сейчас он махнет волшебной палочкой и все - войска встанут, начнутся мирные переговоры. Но реальность такова, что если так произойдет, то сразу же начнется накачка Украины новым вооружением для продолжения войны.
Луганск
08.07.2025
15:00

«На их фоне мы – вымирающий вид». Луганский дневник

Много нерусских. Мы не привыкли к такому. Торгуют до упора, до темна. Наши нет, не так, - наши себя берегут. А эти ловкие, двужильные. У них не болит. Они могут по 12 часов на ногах быть, улыбаться. Им семью кормить, квартиру оплачивать, зацепиться...
Донбасс
06.07.2025
14:54

Светлое будущее от "русского мира" в "ДНР" и "ЛНР" откладывается до 2030 года. Обзор СМИ оккупированного Донбасса

На минувшей неделе руководители "молодых республик" раздавали щедрые обещания лучшей жизни. Поводом для оптимизма традиционно стали не реальные достижения в экономике или социальной сфере, а… выступление Путина на совещании, посвященном...
Все статьи