«Закриття «секонд-хендів» посилить соціальну напругу та недовіру до діючої влади», - заява

Мерія Івано-Франківська прийняла звернення щодо недопустимості суцільної заборони ввезення в Україну вживаних речей, - повідомили «ОстроВ» в прес-службі міськвиконкому.

Під час засідання сесії міської ради Івано-Франківська 30 вересня 2010 року, було прийняте рішення звернутись до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопустимості суцільної заборони ввезення в Україну вживаних речей. Мерія міста  прийняла відповідне звернення до державних органів з метою зберегти робочі місця та не створювати паніки серед соціально незахищених мешканців міста.

Зокрема, у прийнятому Зверненні йдеться: «Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, від імені територіальної громади м. Івано-Франківська, висловлюємо стурбованість заявою голови Держкопідприємництва Михайла Бродського про суцільну заборону ввезення в Україну з 1 січня 2011 р. уживаного одягу, або так званого «секонд-хенду».

Беручи до уваги звернення підприємців, акції протесту власників та працівників магазинів вживаних речей, а також думку пересічних мешканців Івано-Франківська, вважаємо що ініціатива заборонити ввезення в Україну з 1 січня 2011 року вживаних речей не призведе до швидкого розвитку вітчизняної легкої промисловості».

Депутати переконані, що закриття таких магазинів не покращить становище легкої промисловості України. «По-перше необхідно створити конкурентні умови для всіх учасників ринку. По-друге, реанімувати вітчизняний сектор виробництва, зокрема шляхом надання конкретних податкових пільг і преференцій тим підприємствам легкої промисловості, які сьогодні реанімуються та підтримати вже діючі виробництва. По-третє, фактична заборона торгівлі вживаними речами, не матиме наслідком реанімацію вітчизняної промисловості, а посилить тенденції утвердження домінуючого становища китайських та турецьких виробників на українському ринку, товари яких є не завжди якісними, проте порівняно з вітчизняними товарами є значно дешевшими. Окрім того, не суцільна заборона на ввезення в Україну вживаних речей на легальних засадах посилить вітчизняну легку промисловість, а боротьба з тими підприємцями, які ввозять товари в Україну без сплати митних зборів під виглядом гуманітарної допомоги або давальницької сировини», - йдеться у зверненні..

«Для багатьох громадян магазини «секонд-хенду» є чи не єдиним способом придбати для себе та своєї родини якісні та недорогі речі. Закриття цього сегменту ринку призведе не лише до втрати сотень або й тисяч робочих місць, а і до тонізації цього сектору торгівлі. Окрім того це, безперечно, посилить соціальну напругу, недовіру до діючої влади та невпевненість у майбутньому для багатьох малозабезпечених громадян», - переконані міські депутати.

Статьи

Страна
18.04.2024
18:19

Медицинская реформа по-запорожски. Получат ли пациенты надлежащее медицинское обеспечение и качественное лечение

Факт экономии бюджетных средств, о котором говорят местные чиновники, вряд ли добавляет оптимизма запорожцам,  пациентам оптимизированных больниц. Любой рядовой горожанин подтвердит, что до сих пор не заметил, чтобы такая реорганизация положительно...
Страна
18.04.2024
09:14

Закон об усилении мобилизации: основные положения

"Это было очень неожиданно. Пока мы на всех эфирах и в соцсетях рассказывали, что это закон о справедливости, о демобилизации, главную норму просто решили убрать. Говорят, что это был четкий ультиматум от Генерального штаба. В частных разговорах они...
Страна
17.04.2024
10:00

Формирование вооруженных сил и мобилизация в Украине. Как это было в прошлом

Битва за Украину была выиграна в значительной степени благодаря победе большевиков на идеологическом и информационном фронтах. Именно это, вместе с мобилизационными возможностями Красной Армии, непревзойденной жестокостью противника, способность...
Все статьи