Проблема із утилізацією сміття у Тернополі може бути вирішена



У мерії міста Тернополя ТОВ «Грін-Енерджі-Юкрейн» Володимир Кам’янецький репрезентував проект з утилізації твердих побутових відходів, розроблений американськими спеціалістами, - повідомили «ОстроВ» в прес-службі Тернопільської міськради.

Володимир Кам’янецький розповів, що пропонована технологія з використанням спеціальної установки «Біосфера» дозволяє переробляти 95% ТПВ на так звану зелену електроенергію, яка не передбачає ніяких викидів в атмосферу і жодних шкідливих відходів у навколишнє середовище.

За словами регіонального представника, на першому етапі функціонування заводу відбувається сортування сміття, подрібнення та утворення гранул (залишком є лише вода). На другому етапі гранули спрямовуються в установку «Біосфера» для виробництва зеленої електроенергії. Дана установка працює на основі методу високотемпературного піролізу (великого стиснення гранул відходів, що спричиняє високу температуру з наступним виділенням енергії, яка приводить в рух турбіну, а відтак утворюється зелена електроенергія).

Понад 30 сміттєпереробних заводів такого типу працюють по всьому світу, наголосив В. Кам’янецький. Наприклад, у Санкт-Петербурзі, Франкфурті-на-Майні та інших містах. Тернополю компанія пропонує 100 - відсоткову інвестицію в розмірі 200 млн.грн. (це вартість однієї установки «Біосфера»). За словами Володимира Васильовича, таке своєрідне «меценатство» обумовлене тим, що, по-перше, кошти, вкладені у проект, повертають фонди Клінтона та Кіотського протоколу, по-друге, компанія зможе, згідно чинного законодавства, отримувати доходи від реалізації зеленої електроенергії.

Спорудження заводу потребує земельної ділянки загальною площею близько 5 га, яку компанія згідна орендувати. Відтак, розглядається територія комбайнового заводу (вул. Лук’яновича, промислова зона) і наразі триває відповідна екологічна експертиза. Ще однією умовою є гарантування містом відповідного обсягу побутових відходів. Потужність однієї установки «Біосфера» становить 50 тис. тон на рік, а Тернопіль за такий період продукує близько 100 тис. тон Як зауважив міський голова, реалізація даного проекту не лише дозволить переробляти сміття шляхом абсолютно екологічно чистої технології, а й створюватиме привабливий інвестиційний мікроклімат для комбайнового заводу. Цьому сприятиме, зокрема, наявність дешевої електроенергії, яку можна буде використовувати для забезпечення функціонування міської інфраструктури – від відпочинкових зон до парників. Також Роман Йосипович наголосив, що за умови впровадження проекту, тариф на вивезення сміття для населення найімовірніше не змінюватиметься.

Додамо, що на сьогодні заплановано підписання угоди про співпрацю з представниками ТОВ «Грін-Енерджі-Юкрейн», яке репрезентує проект утилізації ТПВ.

Усі рішення щодо спорудження сміттєпереробного заводу у м. Тернополі прийматимуться сесією міської ради.

Статьи

Донецк
25.04.2024
10:45

Действовать и жить интересно: Как молодежь из Мирнограда развивает общину у линии фронта

Сейчас в Донецкой области массовые мероприятия запрещены, но люди нуждаются в каком-то моральном утешении. Творческие проекты объединили талантливую молодежь и создали терапевтический эффект для жителей громады, заполнили культурную пустоту.
Страна
24.04.2024
15:26

Когда кровь спасает жизнь: как Днепропетровщина держит донорский фронт

Кровь – это ресурс, который невозможно заменить искусственным веществом. И от этого ресурса зависит жизнь как военных, так и гражданских. Донорство уже более двух лет держит свою линию обороны. И в нашей стране очень принципиально перейти от...
Мир
23.04.2024
17:26

«Брать пример с Ленина и сменить, наконец, внутреннюю политику». Российские СМИ об Украине

...В такой хороший весенний день даже не хочется писать про этот цирк уродцев под названием «конгресс США», но несколько важных тезисов по субботнему голосованию все-таки обозначим...
Все статьи