Росія звинувачує Україну в бездіяльності щодо встановлення кордону

МЗС Росії вважає, що при нинішньому керівництві України буде важко дійти згоди з питання про кордон в акваторії Чорного й Азовського морів. Про це журналістам заявив посол з особливих доручень МЗС Росії Олександр Толкач, повідомляє Українська правда  з посиланням на  "Інтерфакс-Україна".

За словами дипломата, основним питанням залишається розмежування Керченської протоки.

 "Якщо ми вирішимо питання щодо Керченської протоки, то дуже швидко ми зможемо вирішити і питання по Азовському морю, і питання по Чорному морю", - сказав Толкач.

"Але тут потрібне політичне рішення, якого важко очікувати від нинішнього керівництва України", - підкреслив він.

Дипломат відзначив, що поступово робота в цьому напрямку все-таки просувається.

"Було прийняте рішення встановити кордон в Азовському морі на основі комбінації методів: за серединною лінією і за пропорційним методом - відповідно до довжини узбережжя", - сказав Толкач.

Він додав, що для вирішення питання по Керченській протоці Росія, зокрема, пропонувала її спільне використання і створення відповідної корпорації. "Але віз і нині там. Українська сторона категорично проти того, щоб щось там робити", - сказав посол.

Крім того, Толкач підкреслив, що "ніхто ніколи не визнавав, що між Росією й Україною в Азово-Керченській протоці існує лінія державного кордону".При цьому дипломат висловив думку, що Україна намагається в найкоротший термін вирішити питання про кордон для того, щоб вступити в НАТО.

"Будь-які євроатлантичні устремління України передбачають, що вона врегулює усі свої питання, у тому числі прикордонні. Їм кордон потрібен через одну просту причину: якомога швидше вступити в НАТО", - зауважив Толкач.

Раніше на брифінгу у вівторок, 27.01.2009., у Києві, директор першого територіального департаменту Міністерства закордонних справ Леонід Осаволюк сказав, що Україна не виключає можливості проведення демаркації сухопутного кордону з Росією в односторонньому порядку, повідомила Українська правда з посиланням на  "Інтерфакс-Україна".  

"Саме позиція Російської Федерації змушує нас думати про те, що робити далі", - сказав Осаволюк, додавши, що переговори з Росією щодо розмежування водних просторів тривають 12 років, і досі не принесли жодних результатів.

Статьи

Страна
18.04.2024
18:19

Медицинская реформа по-запорожски. Получат ли пациенты надлежащее медицинское обеспечение и качественное лечение

Факт экономии бюджетных средств, о котором говорят местные чиновники, вряд ли добавляет оптимизма запорожцам,  пациентам оптимизированных больниц. Любой рядовой горожанин подтвердит, что до сих пор не заметил, чтобы такая реорганизация положительно...
Страна
18.04.2024
09:14

Закон об усилении мобилизации: основные положения

"Это было очень неожиданно. Пока мы на всех эфирах и в соцсетях рассказывали, что это закон о справедливости, о демобилизации, главную норму просто решили убрать. Говорят, что это был четкий ультиматум от Генерального штаба. В частных разговорах они...
Страна
17.04.2024
10:00

Формирование вооруженных сил и мобилизация в Украине. Как это было в прошлом

Битва за Украину была выиграна в значительной степени благодаря победе большевиков на идеологическом и информационном фронтах. Именно это, вместе с мобилизационными возможностями Красной Армии, непревзойденной жестокостью противника, способность...
Все статьи