«Чорний вівторок». Погляд з Тернополя: «Зрадники повинні бути покарані!"






Сьогодні Харків, де ще зовсім недавно обговорювалось питання Президентами двох сусідніх країн – Януковичем і Медведєвим – пролонгації Чорноморського Флоту Російської Федерації на території України ще на чверть століття, став притчею і своєрідним «каменем розбрату» та неоднозначної реакції суспільства на цю подію, а, отже, і посиленням розколу України. По суті, дехто вважає, що це своєрідна спроба переписати історію країни…

Ратифікація угоди щодо перебування ЧФ РФ на території України ще на 25 років безперечно сколихнула простих громадян: українці пильно стежать за розвитком подій, аналізують незрозумілі і неаргументовані на користь України, дії нової влади та Парламенту. Виглядає – Україна не на словах уже, а насправді поділилась на двоє: півкраїни «за» і схвалюють таке рішення Президента В. Януковича, друга ж половина – «проти» та відкрито засуджує і критикує такі кроки й намагається заручитися ще більшою підтримкою громадкості.

Тернопільщина, яка завжди активно і гостро висловлювала і висловлює свою позицію щодо політичного життя в державі, не мовчить і сьогодні. Так минулого тижня, в п’ятницю 30 квітня 2010 року, фракція "Свободи" у Тернопільській міській раді закликала до рішучих дій на захист українських інтересів.  «Свободівці» звернулися до депутатів від фракцій БЮТ та НУНС Верховної Ради України скласти свої  мандати й, «таким чином очиститися від зрадників і припинити діяльність антидержавних рад». 

Адже підписання договору – це не тільки зрада національних інтересів, але й посягання на державний суверенітет та територіальну цілісність: "27 квітня 2010 року у „чорний вівторок" відбулася безпрецедентна зрада Української Держави, - йдеться у їхньому зверненні. - Ганебний "пакт Януковича-Мєдведєва", підписаний у Харкові 21 квітня 2010 року, з найбрутальнішими порушеннями Конституції України та Регламенту, з бійками та кров’ю ратифікувала Верховна зРада України.Цей факт відбувся на фоні того, як представники донецького олігархічного клану розпочали цілеспрямоване плюндрування української історії, а Янукович на всю Європу в Парламентській Асамблеї заперечує Голодомор як геноцид українців, тим самим перекреслюючи мільйони безневинних жертв Голоду», - заявляють вони, аргументуючи свою незгоду.

На переконання опозиційних сил, Президент спокійно стирає історію і практично заново повертає Україну в старе пострадянське минуле… Чимала кількість галичан ототожнюють подібні дії з реальною спробою масової «антиукраїнізації». Така зміна державної політики не може не залишатися без оцінки опозиції, патріотично налаштованих національно свідомих громадян: «Фракція ВО "Свобода" у Тернопільській міській раді закликає до акції протесту, громадської непокори, активного спротиву антиукраїнській владі для захисту суверенітету Української держави, вимагає розпуску Парламенту та позачергових виборів до Верховної Ради України, звертається до всіх так званих націонал-патріотичних сил: БЮТ, НУНС, УНП, що складають більшість у 14-ти обласних радах України, які не зуміли протистояти антиукраїнському режиму, скласти депутатські мандати та таким чином очиститися від зрадників і припинити діяльність антидержавних рад! Зрадники повинні бути покарані!".

Пролонгація  угоди  щодо  перебування  Чорноморського  флоту  Російської  Федерації  на  території  України  до  2042  року  –  у  «чорний  вівторок»,  який  пройшов  із  грубими  Конституційними  порушеннямимабутьзапамятається  не  тільки  українцямЦю подію, до речі, активно обговорювали і зарубіжні ЗМІ. 211 народних депутатів України (із необхідних 226!) зуміли розпочати акт уже так званої нині «зради» українського народу. Такі необхідні голоси нардепів «за» ратифікацію «харківської» угоди проходили без багатьох депутатів. Очевидно, відсутність окремих  не була важливою, адже головний елемент для ухвалення рішення – карточки нардепів – був.  

Така собі гра у складання пазлів пройшла успішно: карточки народних обранців, які перебували поза сесійною залою Верховної Ради України, а то й за межами Києва, а також, України, як не дивно, зуміли зібрати докупи і скласти «картину підтримки «за» підписання договору про перебування ЧФ РФ ще на 25 років. Серед таких «голосувала» у підтримку і карточка губернатора Тернопільщини «регіонала» Ярослава Сухого. Так під час засідання чергової сесії Тернопільської обласної ради (29 квітня цього року) колишній перший секретар обкому КПУ зізнався, що не був у Києві під час голосування даного питання, оскільки того дня увесь день перебував на «своїй губернії». Однак визнав той факт, що його картка допустила державну зраду: Ось як він прокоментував це «свободвцям»: "Ви мене звинуватили в тому, що я допустив зраду національних інтересів. Це моя карточка допустила зраду національних інтересів. В той день, коли дане питання голосували, я був у Підгайцях цілий день. Заяву про припинення повноважень Народного депутата України я написав ще 16 квітня Це не моя вина, що вона досі не виноситься на голосування і не розглядається комітетом". Вочевидь, так треба…

Факт блеф відбувся… Однак, мабуть, не так гладко, якби цього хотілося найвищим посадовцям.  Уже невдовзі після неоднозначного рішення Всеукраїнське об’єднання “Свобода” порахувала за вкрай необхідне звернутися до  Генпрокуратури з вимогою перевірити законність прийнятих Верховною Радою рішень щодо продовження перебування Чорноморського Флоту Російської Федерації на новий термін, а також вимагають долучити до справи явку з повинною голови Тернопільської ОДА Ярослава Сухого, який зізнався, що участі в голосуванні не брав (адже, пам’ятаємо, що за керманича Тернопілля голосувала його картка!).

В своєму інтерв’ю газеті «Номер один» «свободівець» Олексій Кайда зазначив: «Це ратифікація сумнозвісного міждержавного договору, прийняття без будь-яких зауважень бюджет на 2010 рік та змін до регламенту ВР. Внаслідок того, що парламентська опозиція не здатна протистояти більшості, а дуже часто ця так звана опозиція підігрує новій більшості, відбуваються всі ці голосування, які дають легітимність антиукраїнським діям на законодавчому рівні. А те, що дуже багато депутатів не були присутні в залі, є факт, однак чи прийме це до уваги Генпрокуратура, не відомо. На жаль, Верховна Рада – це не те місце, де збираються представники народу, а місце, де “сходяться” олігархічні власники своїх фракцій, у руках яких знаходяться депутатській картки, і ці руки тиснуть на кнопки. Фактично Верховна Рада – це є колода карт, яку можна перетасовувати на догоду інтересам того чи іншого олігарха. Якщо ти вмілий шулер – то постійно перемагаєш, при цьому обманюючи народ, який за тебе голосував на виборах».

Як розвиватимуться події і політична ситуація в Україні надалі і чи мовчатиме громадкість на разі  невідомо.  Однак, можемо впевнено сказати, що політичне середовище щораз більше електризується.  І, ймовірно, вже наступного тижня,  11 травня, а саме тоді відбуватиметься чергове пленарне засідання Верховної Ради України, під стінами Парламенту уже можуть стояти знову колони опозиції та активістів, які своїм обов’язком вважають берегти державні інтереси, як свої приватні…

 
Ірина Пилипів, «ОстроВ»

Статьи

Донецк
26.04.2024
16:00

Восстановление Донетчины: пока даже не в проекте, но...

Отношения власти и общественности никогда не были исключительно конструктивными, в Донецкой области в частности, прежде всего, из-за взаимного недоверия, нехватки опыта, несовпадения представлений о сотрудничестве и просто нежелания власти быть...
Страна
26.04.2024
10:51

Украинский металл: кажется, есть надежда

"Производственные результаты по итогам года могли быть выше, если бы импортная продукция из Китая не заходила в больших объемах на отечественный рынок, особенно когда в Украине производятся аналоги".
Донецк
25.04.2024
10:45

Действовать и жить интересно: Как молодежь из Мирнограда развивает общину у линии фронта

Сейчас в Донецкой области массовые мероприятия запрещены, но люди нуждаются в каком-то моральном утешении. Творческие проекты объединили талантливую молодежь и создали терапевтический эффект для жителей громады, заполнили культурную пустоту.
Все статьи