суббота, 13 августа 2022, 15:371660394267 Написать нам Реклама на сайте Мобильная версия English

Вверх

Это не экстремизм. Это крайняя необходимость.
27.01.2014 12:28:52. Просмотрено 6413 раз. За сегодня — 0 раз.

На мой вигляд все действия против власти подпадают под понятие крайней необходимости, ибо они направлены на предотвращение и устранение преступлений власти и того вреда, который зэковская власть причиняет обществу и государству. Читаем.
 
Кримінальний кодекс. Стаття 39. Крайня необхідність.
Не е злочином заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі чи охоронюваним законом правам цієї людини або інших осіб, а також суспільним Інтересам чи Інтересам держави, якщо цю небезпеку в даній обстановці не можна було усунути іншими засобами і якщо при цьому не було допущено перевищення меж крайньої необхідності.
 
Коментар.
1. Крайня необхідність є обставиною, за наявності якої особа може заподіяти шкоду правоохоронюваним інтересам третіх осіб (непричетних до ситуації, що склалась) з метою відвернення небезпеки, яка загрожує особі, її правам чи правам інших громадян, а також суспільним інтересам чи інтересам держави, і не підлягає за це кримінальній відповідальності.
2. Крайня необхідність є правомірною за сукупності визначених у ст. 39 умов:
1) Існує небезпека переліченим у цій статті об'єктам, яка виникла внаслідок дії стихійних сил або дій інших людей, а також у випадках, коли небезпечна ситуація є наслідком раніше вчиненого суспільне небезпечного діяння.
2) Небезпека є наявною, тобто такою, що безпосередньо загрожує завданням шкоди зазначеним об'єктам або вже її завдає.
3) Небезпека є дійсною, тобто існує реально. У випадку, коли особа не могла, виходячи з обставин справи, усвідомлювати відсутність небезпеки, вчинене нею розцінюється як вчинене в стані крайньої необхідності.
4) Небезпека у даній обстановці не може бути відвернена чи усунута іншим шляхом.