Воскресенье, 22 сентября 2019, 04:571569117430 Написать нам Реклама на сайте Мобильная версия English

Вверх

День Відродження
24.08.2016 18:55:20. Просмотрено 9443 раз. За сегодня — 0 раз.

Кожен перший сьогоднішній фейсбучний пост чомусь обов'язковою складовою має сполучення "з днем народження".Друзі, Україна народилася набагато раніше. 1187 рік - перша згадка. Мала державність у XVII сторіччі, була незалежною у 1918. Більше того - у 1992 році уряд УНР в екзилі передав грамоту Державного центру Кравчуку, засвідчивши, що Україна - правонаступниця УНР. А торік разом із законом про декомунізацію Рада прийняла закон, яким закріпила це правонаступництво офіційно.

Україна була давно. Була поневоленою, уярмленою, плюндрованою. Але - була.

Святкувати сьогодні "День народження України" - це все одно, що людині святкувати день народження в день, коли почав жити окремо від батьків, а не в день, коли народився. Або ув'язненому - у день виходу з тюрми, якщо так більше подобається.

В "Акті проголошення незалежності України" недаремно вказано на тисячолітню традицію державотворення в Україні. Більше того, самого слова "проголошення" там не мало бути, мало бути - "відновлення".Називаючи сьогоднішній день "днем народження", ви відрізаєте Київську Русь, Військо Запорозьке, Українську Народну Республіку.  А це саме те, на чому має бути і буде побудована національна українська міфологія. 

Тому - їй сьогодні не 25. 25 - її незалежності. 25 - звільненню. 25 - новому етапу життя.


24 серпня - безперечно свято. Але не День народження. День Відродження - куди краще.