Воскресенье, 22 сентября 2019, 04:411569116464 Написать нам Реклама на сайте Мобильная версия English

Вверх

На нового голову ОДА
10.06.2015 23:47:29. Просмотрено 3843 раз. За сегодня — 1 раза.

На нового голову ОДА

Дисклеймер: Так, голову ОДА. Забудьте слово "губернатор". Досить принижувати себе і жити в московському культурно-історичному контексті. Термін "губернатор" має стільки ж спільного із головою ОДА, як і термін "отаман". Давайте не робити із себе холопо-хохольські посміховиська і називати речі своїми іменами.


Кабмін висловив вотум недовіри голові Донецької ОДА Олександрові Кіхтенку, а президент особисто виїхав у Маріуполь, аби, очевидно, у найбільшому вільному місті Донеччини урочисто проголосити ім'я його наступника. І почалися ворожіння на лайках і репостах. Хто? Гримчак? Жебрівський (хто це взагалі такий?) Шкіряк? Чи взагалі севастопольський утікач Аброськін? Чи, може, Ярош - ну аби уже напевне?

Абсолютно неважливо. Рівно вісім місяців на посаді голови ОДА - і чим запам'ятався Кіхтенко? Скандальними заступниками хіба що. А іще пафосно-міліцейською офіційною фотографією, яка прикрашала усі новини про нього. Людина за 8 місяців навіть сфотографуватися для своїх рекламних статей не змогла. Зате на виході свого терміну він підозріло наполегливо почав віщати про "почути голос Донбасу". Був перед ним інший голова ОДА - теж про голос Донбасу розповідав. Тільки його (попередника) правління взагалі закінчилось тим, що Донецьк відійшов під контроль бойовиків. А попередники попередника взагалі жили на темі голосу Донбасу. Коротше, не щастило Донецьку із очільниками. Катастрофічно. Не щастить і зараз - мабуть, це теж є частиною кармічної кари за розпочату війну. Тому геть неважливо, хто буде наступним. Якщо це буде не Москаль (або Саакашвілі, так), то він за визначенням не зможе бути ефективним.

Тому питання треба розглядати зовсім в іншій площині: наскільки взагалі доцільне існування Донецької області у її нинішніх межах? Наприкінці минулого року у розпал бюджетного процесу багато було говорено про те, що на Донецьку область виділяється несподівано мало коштів. Тоді одна людина з Печерських пагорбів сказала мені: "Та не поспішай ти. Може, Донецької області взагалі у новому році не буде". Тут слід зазначити, що йдеться зовсім не про зраду. Йдеться про децентралізацію і один із найцікавіших її аспектів.

Звісно, можна було би ліквідувати Донецьку область, створивши на її півдні Приазовську, а північ перепідпорядкувавши тому самому Москалю. Але для цього потрібна Конституційна реформа, а це не тільки час, але й важка роз'яснювально-інформаційна кампанія для населення і зайвий привід для критики. Тому логічніше і раціональніше зробити зовсім інакше. Я відверто дуже слабко вірю у цей сценарій, але по-справжньому сподіваюся на нього. Частину неокупованої Донецької області від Маріуполя до Курахового перепідпорядкувати Запоріжжю, від Курахового до Дружківки - Дніпропетровську, все інше - Луганській області із центром у Сєвєродонецьку. А на всій окупованій території Донбасу, включно із Новоазовськом, Донецьком і Луганськом створити Донецьку область, і вже туди призначати хоч голову ОДА, хоч губернатора, хоч королеву-матір, аби тільки вона ефективно займалася підготовкою до реінтеграції нової Донецької області до складу України.

Будь-які інші заходи будуть напівзаходами. Будь-який інший голова ОДА буде напівголовою. І він буде таким самим кармічно неефективним, як і усі його попередники.