Вторник, 17 сентября 2019, 12:051568711128 Написать нам Реклама на сайте Мобильная версия English

Вверх

Про громадянське суспільство
30.01.2015 19:49:53. Просмотрено 5582 раз. За сегодня — 0 раз.

Ми звикли пишатися Маріуполем. Та й було за що: багатотисячні мітинги, різні патріотичні акції, остаточне перефарбування мера-регіонала і взагалі така красива приазовська синьо-жовтість.

Але раніше вся організація покладалась на одиниці, у кращому випадку - десятки активістів. Так, було дуже багато тих, хто підтримує. Так, було дуже багато тих, хто готовий приєднатися. Та надто мало тих, хто взяв би на себе відповідальність.

Періодично навіть від проукраїнських маріупольців, які були свідками та активними учасниками того, що зупинило наступ російських військ, можна було почути, що "нічого не змінюється" і "від нас нічого не залежить". Але сьогодні стало очевидним протилежне. Змінюється. Залежить.

Коли на сайті міськради рішення про визнання "ДНР" та "ЛНР" терористами, а Росії країною-агресором, дивовижним чином змінилося на засудження якоїсь невиразної "агресії зі Сходу", це викликало цілком прогнозоване обурення - і серед депутатів-опозиціонерів, і серед активістів, і серед рядових маріупольців. І навіть без особливого розголосу трохи більше сотні містян - у робочий день! - прийшли пікетувати засідання міськради, яке було скликане під їхнім же тиском спеціально для обговорення цього питання.

Коли Янукович різко змінив курс з Європейського на Євразійський, Київ вийшов на Майдан, який народив в Україні громадянське суспільство. Маріуполь Майдан проігнорував. Але коли рішення міськради заднім числом було різко змінене із антиросійського на нейтральне, - Маріуполь вийшов на свій Майдан. І, як українці скинули бандитьску владу, так і маріупольці домоглися зміни рішення і чіткого визначення: "ДНР" і "ЛНР" - терористи, Росія - агресор.

Ніхто і ніколи більше не зможе апелювати до порожнього аргументу "від нас нічого не залежить", тому що сьогодні маріупольці наочно переконалися - залежить. Ніхто і ніколи більше не зможе задушити у Маріуполі громадянське суспільство, яке сьогодні пройшло остаточне становлення. 

Хто б не прийшов на місце Хотлубея, скільки б депутатів від Партії регіонів не сиділо у новому скликанні міськради, їх завжди переслідуватиме страшне розуміння: вони під контролем Громади.