Вверх

Проблеми індіанців шерифа не хвилюють
23.08.2013 17:45:14. Просмотрено 3024 раз. За сегодня — 0 раза.

Українець -  це звучить гордо!? Який розділовий знак в кінці цього речення слід поставити кожному українцю, відповідаючи на це  запитання:    знак   оклику, чи  знак  питання? Багато з нас, на жаль, дадуть різні відповіді.
 Днями у Львові закінчив свою роботу черговий, десятий «Світовий  Конґрес Українців», який раз на п'ять років збирає представників нашої нації з усіх куточків світу. Форум викликав небувалу апатію у всіх верств населення, починаючи від Президента України і закінчуючи її рядовими громадянами.
Через два дні після початку роботи конгресу, кількість переглядів відео з доповідями лідерів опозиції на цьому форумі, в Ютюб,  коливалося від нуля до декількох сотень.  Говорити про те, що Конгрес мав би транслюватися на одному з центральних ТВ - каналів взагалі не доводиться. Сумні висновки, прямо чи опосередковано, могли зробити глядачі, що дивилися виступи  доповідачів цього поважного зібрання: відсутність національної ідеї, розмиті цілі, роз'єднаність нації, забагата  кількість гетьманів  на душу населення. Ось далеко не повний перелік хвороб, притаманних українському суспільству. Крім того, є ще жорстке протистояння влади і опозиції. Єдине, що  їх якось об'єднує, так це прагнення до підписання договору про асоціацію з ЄС.
 Сумні слова Лесі Українки «Без надії сподіваюсь»  озвучені на форумі Олегом Тягнибоком, на жаль, вже більше ста років діють на українців, як пророцтво. І навіть  зараз, на 22-му році незалежності України, не втратили своєї актуальності. Нація вмирає в прямому і переносному сенсах цього слова.
 Хто з усіх відомих особистостей, що мають українське коріння, і проживають за межами України,  з гордістю несе звання  -  українець? Останнім, наскільки я знаю, був видатний балетмейстер та хореограф Серж Лифар, який більшу частину життя прожив у Франції, але завжди і всюди вважав себе українцем.
Юрій Шевчук, Міла Куніс, Дастін Гоффман, Міла Йовович, Стів Возняк, Сільвестер  Сталлоне  і багато - багато інших особистостей, що мають українське коріння ніколи не згадували про своє українське походження в країні свого проживання. Чи зверталася до цих  чи інших відомих людей керівництво України або «Всесвітнього конгресу укаінцев» за допомогою в промо-кампанії «Увімкни для світу Україну»? Питання  - з  категорії риторичних. У світі нас швидше вважають ізгоями ніж самодостатньою нацією, у чому, звичайно, чимала заслуга всіх наших правителів.
Прикладів неповаги до української нації чимало і серед людей, що зростали  і відбулися як особистості на нашій землі. З останніх:  несподіваний  переїзд до Москви співачки Анастасії Приходько, а також  наміри зробити теж саме  Тіни Кароль. Поки український народ буде вважати, що його не обходить  неповажне ставлення до себе зовнішніх опонентів, вищевказаних зірок естради чи будь-яких інших сил, він  на врядче  буде заслуговувати на повагу у світової спільноти. Говорячи український народ, я маю на увазі представників всіх національностей, що  проживають на українській землі.
Повертаючись до згаданих поп – зірок. Можливо не найкращою, але   адекватною відповіддю на їх бажання переселитися  до Москви могла б бути позиція Міністерства закордонних справ України про визнання цих жінок персонами нон грата на території України принаймні на декілька років.  Хай собі косять капусту у Росії.
P.S. Не беручи до уваги деякі геополітичні та економічні чинники, нам  слід пом’ятати, що проблеми України – нікого іншого не турбують і не будуть турбувати окрім самих  українців.  Зі святом Незалежності України!