Вверх

ВИВЧАЙТЕ ЕКОНОМІКУ, ПАНЕ ТЯГНИБОК! (звернення до лідера ВО «Свобода»)
18.12.2013 11:47:45. Просмотрено 2040 раз. За сегодня — 0 раз.

                                              Голові Всеукраїнського об’єднання «Свобода»,
                                              народному депутату України
                                              О. Тягнибоку
                                                                  
                                                             Доброго дня!


Вчора побачив по «5-му каналу» трансляцію наживо з Народного віча у Києві. Зокрема, уважно вислухав і Вашу промову.
Насамперед, хочу зазначити, що тема розподілу радянських активів між колишніми радянськими республіками, якій Ви приділили певну увагу, є дуже важливою і цікавою. Вона має довгу і непросту історію, а практична реалізація того розподілу була, вважаю, не найкращим варіантом з точки зору національних інтересів України. Тому дуже добре, що Ви не забуваєте цю проблему.

Водночас, мою критичну увагу привернули деякі цифри, наведені Вами. Наприклад, Ви сказали, що патріотично налаштований президент України мусив би висунути Росії вимогу повернути 1/16 частину Діамантового фонду СРСР та, відповідно, 1/16 деяких інших радянських активів, зокрема грошових вкладів, закордонних будинків, приміщень і таке інше.

У зв’язку з цим, як патріотично налаштований громадянин України, мушу зробити Вам важливе зауваження. Частка України в активах СРСР становила не 1/16, а 1/6 частину, тобто значно більше, ніж Ви сказали.
Доведу це на простому прикладі. Населення СРСР на кінець радянського періоду становило приблизно 288 млн. осіб, а населення  України - 52 млн. Відповідно, доля України у населенні Радянського Союзу на момент його розпаду становила 18 %, або приблизно одну шосту (1/6) частину. Враховуючи те, що населення всіх радянських республік практично з однаковою продуктивністю створювало сукупний суспільний продукт та національний дохід СРСР, можна вважати, що частка України становила наприкінці існування СРСР теж приблизно одну шосту (1/6) частину від загальносоюзних активів, зокрема й Діамантового фонду.
Приблизно так і було спочатку вирішено це питання. Так, наприкінці 1991 р. було досягнуто домовленість, що Україна бере на себе зобов'язання погасити 16,37 % союзних боргів та отримає таку ж саме частку активів (частка ж Росії була зазначена як 61, 34 % в активах та пасивах). Ну, а потім був т.зв. "нульовий варіант", про що окрема розмова...  

Отже, Ви, ймовірно, переплутали цифри "1/16" та "16 %", тому зменшили українську частку в активах СРСР з 1/6 до 1/16, тобто, майже у три рази.

Оскільки я далекий від думки, що Ви зробили це навмисно, виконуючи наказ із Кремля, то, хоча Ви й повторили цифру «1/16» декілька разів, я припускаю лише звичайну помилку з Вашого боку, викликану Вашою недостатньою обізнаністю в економічних питаннях.

Це, до речі, не єдиний випадок, коли я помічав у Ваших публічних виступах ті чи інші огріхи. Тому, виходячи виключно з інтересів нашою країни, дозволю собі, як громадянин громадянинові, дати Вам наступну пораду. Пане Олеже, підтягніть хоч трохи Ваші знання в економіці та новітній історії. Якщо ж у вирі політичної боротьби Ви за браком часу не маєте можливості читати наукову літературу, найміть, нарешті, на деякий час професійного репетитора. Запевняю: в навчанні та у підвищенні свого освітнього рівня немає нічого поганого, а вчитися ніколи не пізно. Бо в іншому випадку Ви будете не тільки самі потрапляти в комічні ситуації, але й мимоволі завдавати неабиякої шкоди інтересам народу України. 

Отже, запам’ятайте, будь ласка! Те, що було припустимим у розмовах з хлопцями на далекій полонині, не завжди відповідає вимогам загальнонаціональної аудиторії, особливо ж не личить політику, який вважається одним з вірогідних учасників майбутніх президентських перегонів.
Відстоювати інтереси України треба кваліфіковано. 
Щиро бажаю Вам успіхів у навчанні та політичній діяльності! 

Ну, і наостанок (ледь не забув): банду - геть, Юлі волю, Харє Крішна!

з повагою, 
доцент Євген Ситник з Донецька