пятница, 30 сентября 2022, 15:541664542457 Написать нам Реклама на сайте Мобильная версия English

Вверх

Під іноземні кредити ми закуповуємо товар за кордоном і гробимо економіку
23.12.2015 15:59:18. Просмотрено 5295 раз. За сегодня — 0 раз.

Іноземні кредити, які видаються під інфраструктурні проекти, «гроблять» українську економіку.

Практично під всі інфраструктурні проекти український уряд закуповує матеріали та комплектуючі за кордоном за іноземні гроші (кредити). Тоді як імпортозаміщення передбачає, що на будівництво об’єктів інфраструктури кошти виділяє Нацбанк, по суті, «друкує макулатуру». Це дозволяє створювати нові робочі місця і активізувати економіку.

Будь кредит, який дає МВФ або Європейський банк реконструкції та розвитку, – гроші відразу ж йдуть. Якщо нам дали два мільярди, ми ж ці два мільярди не споживаємо всередині країни – ми закуповуємо на них товар за кордоном. Закуповуємо – значить, гробимо свою економіку.

Підрядниками на будівництві вітчизняних доріг виступають виключно іноземні компанії, що підвищує вартість будівництва дороги в 8 разів у порівнянні із собівартістю. Зрозуміло, що при такій вартості у нас і темпи будівництва доріг істотно нижче.

Однак, якщо налагодити громадський контроль над будівництвом доріг, то результати покращаться. Так, завдяки громадському контролю, у Кіровограді стали будувати в 4 рази більше доріг за ті ж гроші при суттєвому подорожчанні будматеріалів.